اجتماعی

توجه به دانش‌بنیان‌ها راه میانبر تحقق اقتصاد مقاومتی/اشتغالزایی مهم‌ترین مزیت حوزه دانش‌بنیان‌

مخبران/ گلستان نماینده مردم گرگون و آق قله در مجلس شورای اسلامی، تمرکز دانش بنیان را راه میانبر برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: به کسب و کارهای دانش بنیان بیشتر توجه می کنیم، به هم نزدیک می شویم. مقاومت در گرو اقتصاد است.

غلامرضا منتظری با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید» بدون شک یکی از نقاط قوت و افتخار ایران توان علمی آن است. برای افزایش قدرت چه می توان کرد؟) می گویند «و ادوا» به معنای آمادگی نظامی نیست و یک جنبه آن آمادگی علمی است.

وی با اشاره به حدیث علم السلطنه افزود: اگر جامعه ای در زمینه های مختلف علمی تبحر داشته باشد جامعه دارای قدرت و قدرت می شود و امروز کشور ما برای رجزخوانی نیازمند تولید قدرت و علم است و از سوی دیگر راه نجات ما تمرکز بر اقتصاد دانش است.” این امری اساسی است و هر چه بیشتر به سمت فعالیت های علمی و توجه به مباحث دانش بنیان بیشتر می شویم، از جهات مختلف به اقتصاد مقاومتی نزدیک می شویم.

نماینده مردم گرگون و آکوالا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز زمان اختصاص پول های کلان به شهرک های صنعتی و کارخانه های بزرگ است، خاطرنشان کردند: از سوی دیگر تخصیص پول های کلان به کارخانه های بزرگ و شهرک های صنعتی فراوان است. کای، میزان آلاینده های این مجتمع ها بالا و فاقد کارایی لازم است و تجربه کشورمان در یک دهه اخیر به ویژه پنج سال اخیر نشان داده است که پارک های علم و فناوری از پتانسیل بالایی برخوردار هستند.

منتظری با تمرکز بر اشتغال دانش بنیان و ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان، با اشاره به مزایای سرمایه بزرگ کشور خاطرنشان کرد: انتظار مقام معظم رهبری از جوانان در خط مقدم مسائل مختلف علمی، اقتصادی و سیاسی است. و حرکت های دیگر مرحله دوم انقلاب اسلامی حرکت به سمت روش های نوین و دانش بنیان با توجه به روش های کشاورزی سنتی است.

نگاه به عرصه معرفت بر اساس عدالت است/باید با تفکر جهادی و انقلابی برای تحقق اعلامیه سال تلاش کنیم.

وی مزایای رویکردهای نوین و دانش بنیان را کم هزینه بودن، راندمان بالا، ایجاد اشتغال برای جوانان و حضور موفق در عرصه بین المللی دانست و تاکید کرد: امروزه میانگین سنی پیشکسوتان علمی به نسل جوان و حوزه رسیده است. با دانش، حوزه‌های مختلف هوافضا و بهداشت، تولید واکسن و انرژی هسته‌ای، برای اثبات آن به جوانان و پتانسیل جوانان تکیه کرده‌ایم.

در سال 1401 نماینده مردم گرگون و آکالا در مجلس شورای اسلامی گفت که باید فرصت بهره مندی از تجربیات و دانش را فراهم کنیم تا شاهد شکوفایی و رشد نسل جوان از منظری متفاوت از گذشته باشیم. اقتصاد، فرهنگ، مسائل اجتماعی و کشاورزی گفت: نگاه ما به حوزه دانش بنیان باید عدالت محور باشد و این فرصت را برای کل کشور ایجاد کند.

منتظری در حوزه دانش بنیان با تاکید بر اینکه باید به مزیت های نسبی هر استان توجه شود، تاکید کرد: مزیت نسبی استان گلستان در کشاورزی است و می توان این استان را به قطب پدافند غیرعامل صنایع غذایی تبدیل کرد. در استان گلستان مکمل کمی وجود دارد و باید به تدبیر و ابلاغیه سالانه مقام معظم رهبری با روحیه جهادی و انقلابی توجه به منافع ملی و کنار گذاشتن اختلافات توجه کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا