استان ها

تور آشنایی با مسیر جاده ابریشم برای افراد تاثیرگذار فضای مجازی کشور چین در حال برگزاری است

به گزارش خبرگزاری مخبران استان سمنان مسوول در دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شمار ورودی گردشگران چینی به کشور پس از دوره کرونا با برگزاری تورهای آشنایی با مناطق مختلف ایران، ۴۲۰ برابر شده است

سعیده نظری در حاشیه نشست مسوولان استان سمنان با اعضای تور آشنایی ۱۱ فعال فضای مجازی چین با مسیر جاده ابریشم در سمنان افزود: قبل از کرونا شمار گردشگران چینی در ایران چهار هزار نفر بود که اکنون شمار گردشگران چینی، ۴۲۰ برابر افزایش یافته که یکی دلایل این افزایش برگزاری تورهای آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری ایران است.

وی با اشاره به معرفی سمنان به عنوان نماینده ایران در اتحادیه بین‌المللی شهرهای عضو جاده ابریشم افزود: افراد تاثیرگذار فضای مجازی کشور چین در حال بازدید از ظرفیت‌های استان سمنان به عنوان نماینده ایران در مسیر جاده ابریشم هستند.

مسوول در دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: این دفتر وظیفه بازاریابی برای کشورهای دیگر را بر عهده دارد و تورهای آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری با افراد تاثیرگذار از جمله برنامه‌های این دفتر است.

سعیده نظری با اشاره به لغو روادید با کشور چین، بیان کرد: ایران با کشور چین مناسبات مشترک زیادی دارد که برگزاری تورهای آشناسازی برای آژانس‌های مسافرتی، راهنمایان تور گردشگری و به تازگی افراد تاثیرگذار در فضای مجازی با هدف رونق گردشگری برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: تورهای آشنایی در چهار زمینه شامل خوراک، تنوع اقلیمی، تاریخ فرهنگی و جاده ابریشم برنامه‌ریزی ‌شده است و در این راستا ۱۱ فعال فضای مجازی چین به ایران و استان سمنان به عنوان نماینده ایران در مسیر جاده ابریشم آمده‌اند که این فعالان فضای مجازی اهل کشور چین بیش از ۲۰ میلیون مخاطب دارند که تولید و انتشار محتوا از ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان در صفحه‌های شخصی این آنان نقشی مهم در معرفی و رونق گردشگری این استان دارد.

این مسوول بیان کرد: ۱۱ فعال فضای مجازی چین به مدت یک هفته در ایران حضور خواهند داشت و از ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان در مسیر جاده ابریشم از ایوانکی گرمسار گرفته تا شاهرود و میامی از جاذبه هایی مانند غار نمکی و جاده ابریشم گرمسار، کاروانسرای تاریخی شهر ایوانکی در گرمسار و مسجدهای تاریخی شهر سمنان دیدن کردند و در ادامه بعد از سفر به شهرهای دامغان و شاهرود به استان خراسان رضوی خواهند رفت

به گفته نظری این فعالان فضای مجازی در شبکه اجتماعی ویژه کشور چین(رد) و تیک‌تاک فعالیت دارند و از ابتدای امسال تاکنون پس از شرکت در هفت تور آشنایی از کشورهای مختلف از جمله چین، روسیه، عراق، تونس، تایلند و قطر به ایران سفر کردند.

مسوول در دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: ضعف در پوشش اینترنت و فقدان اینترنت بدون فیلتر از جمله موانع در صنعت گردشگری کشور است.

تور آشنایی با مسیر جاده ابریشم برای افراد تاثیرگذار فضای مجازی کشور چین در حال برگزاری است

***استان سمنان مهد آثار تاریخی و طبیعی منحصر به فرد است

یونگ رونگ یکی از فعالان فضای مجازی کشور چین گفت: جاذبه‌های گردشگری استان سمنان مانند غارنمکی، جاده سنگفرش ابریشم، کاروانسرای شاه‌عباسی ایوانکی و مسجدهای تاریخی سمنان منحصر به فرد هستند و تاکنون مشابه این آثار را ندیده ام.

تور آشنایی با مسیر جاده ابریشم برای افراد تاثیرگذار فضای مجازی کشور چین در حال برگزاری است

***دکتر حمیدی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان:

راه ابریشم عامل مهم ارتباط فرهنگی مردم ایران و چین است/ حضور اینفلوئنسرهای چینی در برند سازی جهانی استان سمنان نقش بسزایی دارد

معاون عمرانی استاندار سمنان گفت: حضور اینفلوئنسرهای چینی در برند سازی جهانی استان سمنان نقش بسزایی دارد.

به گزارش خبرگزاری مخبران استان سمنان، محمد حمیدی در نشست با اینفلوئنسرهای چینی که روز شنبه ۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد، گفت: بستر فضای مجازی، محیط انتخاب مقصد گردشگران در دنیای واقعی است و حضور اینفلوئنسرهای چینی در استان سمنان، در برند سازی ظرفیت‌های گردشگری این استان و جذب گردشگران خارجی و به‌طور خاص گردشگران چینی مؤثر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان افزود: استان سمنان با دارا بودن جنگل، کویر، کوهستان، مناطق حفاظت‌شده و زیستگاه یوز آسیایی و گورخر ایرانی و … منطقه‌ای خاص و منحصربه‌فرد برای گردشگران است.

محمد حمیدی بابیان اینکه می‌توان به گردشگری استان سمنان از سه منظر نگاه کرد، گفت: گردشگری طبیعی و حیات وش، تاریخی و صنایع‌دستی، سه عامل ویژه گردشگری در استان سمنان است.

او افزود: پیشینه تاریخی شش‌هزارساله در دامغان، پایتخت بودن دامغان در ایران در حدود سه هزار سال پیش، وجود باغات پسته مرغوب و صادراتی در شهرستان دامغان، احداث بوم گردی‌ها برای نشان دادن شیوه زندگی اصیل ایرانی‌ها در بهترین نقاط آب‌وهوایی و … بخشی از ظرفیت‌های یکی از شهرستان‌های این استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم توجه به گردشگری است و وجود جاده ابریشم عامل پیوند دو کشور چین و ایران است و با سفر فعالان مجازی کشور چین به استان سمنان و اشتراک گزاری ظرفیت‌های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و صنایع‌دستی این استان، استان سمنان را به یکی از مقاصد گردشگری مردم کشور چین تبدیل کرده است.

تور آشنایی با مسیر جاده ابریشم برای افراد تاثیرگذار فضای مجازی کشور چین در حال برگزاری است

کرم زاده:جاده ابریشم پیوند عمیقی بین مردم چین و ایران ایجاد کرده است

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان سمنان گفت :استان سمنان به عنوان پایتخت جاده ابریشم استان سمنان انتخاب شده است که دارای کاروانسراهای با ثبت جهانی می باشد

وی افزود جاده ابریشم باغث پیوند دهنده نسل های قدیم و جدید می باشد و استان سمنان بیشترین مسیررا دارد و این جاده پیوند را بین مردم ایران و چین ایجاد کرده است

وی در پایان سخنانش گفت امیدوارم در استان سمنان به شما خوش بگذرد

تور آشنایی با مسیر جاده ابریشم برای افراد تاثیرگذار فضای مجازی کشور چین در حال برگزاری است

»در ورود گروه اینفلوئنسری ۱۱ نفره مطرح چینی به استان سمنان با گروه آئینی از آن ها استقبال به عمل آمد.

»با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری گردشگری استان و برندسازی آن برای گردشگران خارجی،اینفلوئنسرهای کشور چین از کارولنسرای شاه عباسی ایوانکی بازدید کردند.

»فعالان برتر فضای مجازی و اینفلوئنسرهای چینی در پروژه ایران سلام، هم‌زمان با عید بهاره چینی به مدت ۳روز از ۱۲ تا ۱۵ اسفند ماه در استان سمنان تولید محتوا می کنند.

» در اولین روز از سفر گروه اینفلوئنسری ۱۱ نفره مطرح چینی به استان سمنان از جاده سنگ فرش گرمسار، معدن نمک گرمسار، دروازه ارگ سمنان و فروشگاه های صنایع دستی واقع در دروازه ارگ، مسجد جامع سمنان بازدید کردند

دکمه بازگشت به بالا