حوادث

توزیع کلاه ایمنی بین آسیب‌پذیرترین افراد تصادفات رانندگی در امیریه 

توزیع کلاه ایمنی بین آسیب‌پذیرترین افراد تصادفات رانندگی در امیریه 

مخبران/سمنان رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دامغان از توزیع کلاه ایمنی بین راکبین موتورسیکلت سوار در شهر امیریه در هفته نیروی انتظامی خبر داد.

حسین ابوطالبی ۱۸ مهرماه در جمع خبرنگاران بااعلام این خبر از راکبین موتورسیکلت سوار به عنوان آسیب‌پذیرترین افراد در تصادفات رانندگی نام برد و اظهار کرد: با توجه به تصادفات جرحی و فوتی بالا در بحث موتورسیکلت سواران، اهداءکلاه ایمنی جهت فرهنگ سازی استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی انجام می‌شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دامغان گفت: راکبان موتورسیکلت از آسیب‌پذیرترین افراد در تصادفات رانندگی هستند لذا به‌منظور کاهش این آسیب‌ها و نهادینه شدن فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی این اقدام صورت گرفته است.
وی ضمن بیان اینکه درصد بسیار بالای تلفات ناشی از تصادفات موتورسیکلت به دلیل نداشتن کلاه ایمنی است، افزود: طبق آمارهای موجود  بیشترین آسیب‌های وارده به راکبان موتورسیکلت هنگام تصادفات در ناحیه سر است که گذاشتن کلاه ایمنی تأثیر زیادی در کاهش مصدومیت ناشی از تصادفات دارد.
ابوطالبی در ادامه بابیان اینکه اجرای  این طرح در هفته نیروی انتظامی با همکاری و همیاری پلیس‌راه انجام‌گرفته است، اضافه کرد: این طرح‌ها با اولویت در روستاهای شهرستان دامغان که بیشترین آسیب‌دیدگی موتورسیکلت‌سواران و تعدد وسایل نقلیه را داشته و در مناطق پرخطر قرار دارند  اجرا می گردد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دامغان  بابیان اینکه آموزش موتورسواران به‌منظور کمک به نهادینه شدن فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی برای این قشر آسیب‌پذیر در دستور کار است، اضافه کرد: امیدواریم با اجرای چنین طرح‌هایی در آینده شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای در این بخش باشیم.
انتهای پیام

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا