اجتماعی

توسعه حمل و نقل عمومی به کنترل ترافیک شهری کمک می‌کند

معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور گفت: شهرها امروز یک نیاز حیاتی در حوزه کنترل ترافیک هستند؛ تقویت حمل و نقل عمومی مهم است و وزارت کشور با تمام ظرفیت در تلاش است تا این مهم محقق شود. .

به گزارش مخبران و به نقل از وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه شورای عالی هماهنگی شهرهای کشور با حضور نمایندگان دستگاه ها برگزار شد. وزارت کشور؛ وی توسعه حمل و نقل عمومی را یکی از ضروری ترین نیازهای کشور برای مدیریت ترافیک در کشور دانست.

وی گفت: در پروژه های عمرانی شهری از جمله شهرسازی، توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه دوچرخه سواری و از همه مهمتر تعریض پیاده روهای شهر است.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: با افزایش سهم حمل و نقل پاک در ترافیک شهری، آلودگی و مسائل ترافیکی نیز رسیدگی و کنترل می شود.

جمالی نژاد با اشاره به به روز رسانی شرح خدمات برای مطالعه تفصیلی مدیریت ترافیک شهری گفت: در این طرح در شهرهای زیر 200 هزار نفر باید مواردی مانند ایمنی، حمل و نقل پاک و روانکاری جدی تری اتخاذ شود. “

در جلسه امروز طرح جامع حمل و نقل شهر نجف آباد اصفهان نیز به تصویب رسید و بر لزوم نظارت و هدفمندی توسعه ناوگان عمومی مانند اتوبوس و مترو برای کنترل بار ترافیکی شهر تاکید شد. در راه.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا