حوادث

توفان گرد و خاک حرکت قطار مسافربری مشهد- سرخس را متوقف کرد

آفتاب‌‌نیوز :

حسن نوری زاده روز چهارشنبه افزود: بر این اساس حرکت ۲ رام قطار ۱۴:۳۰ سرخس- مشهد و قطار ساعت ۱۹ مشهد- سرخس به دلیل شدت گرد و خاک امروز لغو شده، اما قطار مشهد- سرخس ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز همچنان برقرار است.  همچنین به دلیل شدت گرد و خاک و ذرات آلاینده هوا، همه ادارات سرخس امروز تعطیل شد.

️فرماندار سرخس اظهار داشت: در حال حاضر دید افقی در جاده سرخس- مشهد به شدت کاهش یافته، اما فعلا برای برقراری ارتباط زمینی بین شهرستان و دیگر نقاط استان تصمیمی برای انسداد جاده اتخاذ نشده، اما در صورت افزایش شدت گرد و خاک ممکن است این جاده ترانزیتی نیز مسدود اعلام شود.

براساس اعلام اداره کل راه آهن خراسان ظرفیت هر رام قطار محلی مشهد-سرخس ۲۱۶ صندلی است و در مجموع در مرداد ماه روزانه حدود ۷۶ رام قطار مسافربری در مسیر ۲۷ شهر و مرکز استان به مشهد تردد دارند که چهار رام شامل ۲ رام قطار رفت و ۲ رام قطار برگشت از این تعداد مربوط به مسیر مشهد-سرخس است.

همچنین هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای درباره افزایش شدت باد و در نتیجه گسترش گرد و غبار در این استان هشدار سطح زرد صادر کرد، بر این اساس پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا از امروز چهارشنبه آغاز شده و تا پایان هفته در خراسان رضوی به ویژه شهرستان‌های مشهد، کلات، سرخس، قوچان و چناران ماندگار شود.

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال جاری تاکنون دستکم سه مرتبه مسیر ریلی و جاده‌ای مشهد-سرخس در اثر توفان شن، وقوع گرد و خاک و کاهش دید افقی مسدود شد.

شهرستان سرخس با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای ۲ شهر سرخس و مزداوند و ۶۸ روستای دارای بیش از ۲۰ خانوار است و ۵۵ درصد جمعیت آن در روستا‌ها سکونت دارند.

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا