بین الملل

تیراندازی به یک پایگاه نظامی اسرائیل در نزدیکی رام الله

صبح روز چهارشنبه، رزمندگان مقاومت به سمت یک پایگاه نظامی اسرائیل در نزدیکی روستای سلواد در نزدیکی رام الله تیراندازی کردند.

به گزارش مخبران، به نقل از الجزیره، ساعاتی پس از عملیات عیلی، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، افراد مسلح نزدیک پایگاه نظامی در شرق رام الله در کرانه باختری تیراندازی کردند و نیروهای ارتش هم متقابلا به سمت آنها تیراندازی کرده و در جستجوی فرد مظنون، منطقه را پاکسازی کردند. این درگیری تلفاتی نداشت.

همزمان، نیروهای اشغالگر به روستای عوریف در جنوب غربی شهر نابلس یورش برده و منزل عاملان عملیات شهادت طلبانه در نزدیکی شهرک عیلی را بررسی مهندسی کردند تا آنها را تخریب کنند.

حمله به شهرک نشینان که گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس آن را بر عهده گرفت، یک روز پس از یورش بی‌سابقه به اردوگاه جنین انجام شد که در اثر آن هفت فلسطینی به شهادت رسیدند.

جنبش حماس مسؤولیت عملیات علیه شهرک نشینان عیلی را بر عهده گرفت و اعلام کرد، عاملان این عملیات وابسته به گردان های القسام هستند.

این جنبش اعلام کرد، این عملیات پیامی روشن برای دولت اشغالگر و پاسخی طبیعی به قتل عام در اردوگاه جنین و طرح‌های خبیثانه رژیم برای تجزیه مسجدالاقصی و تکمیل حلقه‌های یهودی سازی آن است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا