حوادث

ثبت هزاران مرگ ناشی از آنفلوآنزای فصلی در آمریکا

آفتاب‌‌نیوز :

همچنین حداقل ۲۲ میلیون مورد ابتلا به این بیماری ویروسی و ۲۵۰ هزار مورد بستری در بیمارستان‌ها به دلیل علائم شدید آنفلوآنزا گزارش شده است.

فعالیت آنفلوآنزای فصلی در سطح ملی با افزایش در برخی از نقاط این کشور، بالا است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، هشت مورد مرگ و میر کودکان مرتبط با آنفلوآنزا در آخرین هفته منتهی به ۳ فوریه گزارش شده است.

داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده نشان می دهد که بیش از ۱۱ هزار بیمار در هفته اخیر با آنفلوآنزا در بیمارستان های این کشور بستری شده اند.

به گزارش شینهوا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده توصیه می کند که تا زمانی که ویروس آنفلوآنزا در حال گسترش است، همه افراد شش ماه به بالا واکسن این بیماری را دریافت کنند.

آنفلوآنزا بیماری شایع ویروسی است که معمولا از اوایل پاییز تا اوایل بهار افراد بسیاری را مبتلا می‌کند. این بیماری مسری در برخی موارد بسیار خطرناک و حتی کشنده است و البته شدت آن در افراد متفاوت است. این بیماری حتی می‌تواند جوانان را به‌ شدت بیمار کند.

آنفلوآنزا سالانه هزاران نفر را راهی بیمارستان می‌کند و به همین دلیل، تزریق واکسن آنفلوآنزا بسیار مهم است.

موارد خفیف تا ملایم آنفلوآنزا طی چند هفته و به‌خودی‌خود از بین می‌رود، اما در برخی موارد، سیستم ایمنی واکنش بیش از حد به آنفلوآنزا نشان می‌دهد و در سراسر بدن التهاب گسترده ایجاد می‌کند.

بدین ترتیب، واکنش ایمنی بدن از کنترل خارج می‌شود و به‌جای مبارزه با بیماری آنفلوآنزا به بافت‌هایی که به ویروس آلوده نشده‌اند آسیب می‌رساند.

به‌ عنوان نمونه، آنفلوآنزای شدید ممکن است باعث میوکاردیت (التهاب قلب)، آنسفالیت (التهاب مغز) و نارسایی در اعضای بدن به ویژه در کلیه‌ها و ریه‌ها شود. شایع‌ترین علائم آنفلوآنزا سرفه، تب، لرز، بدن‌درد، گلودرد، خستگی، تهوع و استفراغ است.

تا زمانی که ۲۴ ساعت را بدون تب نگذرانده‌اید، جز در موارد ضروری از خانه خارج نشوید.

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا