عمومی

جراحی تومور نخاع در پارس آباد با موفقیت انجام شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

منصور مهمان نواز در گفت و گو با خبرنگار آنلاین، اظهار کرد: بیمار خانمی ۵۴ ساله از شهرستان پارس آباد با علائم درد کمر و اختلال حسی هر دو اندام تحتانی با مراجعه به این مرکز درمانی و پس از معاینات بالینی و انجام تصویربرداری‌های تخصصی، تشخیص توده‌ی نخاعی ناحیه کونوس مدولاریس برای این بیمار محرز شد.

وی گفت: بیمار پس از عمل جراحی حساس ۵ ساعته به روش میکروسکوپی و برداشته شدن تومور نخاعی ناحیه کونوس مدولاریس، توده کاملاً خارج شد و در تصویربرداری پس از جراحی آثاری از ضایعه مشاهده نشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس‌آباد ضمن تشکر از دکتر کمالی فر ادامه داد: تومورهای نخاع بسیار نادر و حساس و معمولاً این گونه تومورها خوش خیم و قابل درمان است و فقط تعداد اندکی از بیماران مبتلا به تومور نخاع نیاز به شیمی درمانی و پرتو درمانی بعد از عمل دارند.

مهمان نواز عنوان کرد: به لطف دولت مردمی نظام سلامت در کشور به ویژه در شهرستان پارس‌آباد پیشرفت‌های چشمگیری داشته و هر روز شاهد پیشرفت و افزایش امکانات در این شهرستان هستیم.

وی ضمن تشکر از تلاش‌ها و زحمات مسئولین شهرستانی و استانی خصوصاً رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خاطر نشان کرد: ۱۵ متخصص و پزشک عمومی جدید جذب شبکه بهداشت و درمان گردیدند و به زودی در خدمت همشهریان عزیز می‌باشند.

دکمه بازگشت به بالا