فرهنگ و هنر

جشن ازدواج مجازی ۴۶ زوج طلبه استان بوشهر برگزار شد

مخبران / بوشهر معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان بوشهر اظهار داشت: مراسم عروسی 46 زوج دانشجویی در این استان در ابتدا با عنوان “همراه با بهشت” برگزار شد.

فاطمه مجاهد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ازدواج آسان همیشه یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است تا جوانان با اجتناب از هزینه های اضافی و تجملات غیرضروری بتوانند ازدواج خود را جشن بگیرند.

وی اظهار داشت: در همین راستا یک مراسم عروسی 46 دانش آموز در استان برگزار شد که بسته به وضعیت جهیزیه پایین ، یک جشن عروسی ساده و بی تکلف برگزار می شود.

مظاهر ادامه داد: این رویداد از سال 1996 در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان بوشهر برنامه ریزی شده است.

همانطور که این مقام خاطرنشان کرد: “در سالهای گذشته مراسم عروسی و کارگاه های توانمندسازی برای زوج های دانشجویی بصورت حضوری برگزار می شد ، اما امسال به دلیل مشخصات کشور و شیوع تاج ویروس ، جشن ها و کارگاه های آموزشی به صورت مجازی برگزار شد.”

موذهد افزود: “کارگاه های مجازی فرصتی برای زوجین است که با استفاده از اساتید برجسته می توانند موارد مهم و عملی را بیاموزند.”

وی اظهار داشت: “هدایای در نظر گرفته شده برای زوج ها ، برخلاف سالهای گذشته ، ترکیبی از پول و کالای تجاری بود. امسال به حساب کامل وجه نقد و زوج اعتبار داده می شود.”

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران بوشور اظهار داشت: مدیرکل امور املاک و امور خیریه و ناحیه مقاومت شهر بوشهر ، استون استون قدز در تهیه هدیه ها شرکت کردند که بخش قابل توجهی از آن توسط اهدا کنندگان اهدا شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا