بین الملل

جنجال شبانه بابت افشای رای استقلال از سوی کمیته انضباطی/ خشم پرسپولیس از یک شایعه نزدیک به واقعیت

جنجال شبانه بابت افشای رای استقلال از سوی کمیته انضباطی خشم پرسپولیس از یک شایعه نزدیک به واقعیت

درحالی که ۳ ماه از شکایت پرسپولیس و چند باشگاه دیگر از استقلال بابت عبور از سقف بودجه می‌گذرد شب گذشته شایعه‌ای پیچید که کمیته انضباطی نظری برای کسر امتیاز از آبی‌ها ندارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، 3 ماه از شکایت پرسپولیس، ذوب آهن و آلومینیوم از باشگاه استقلال به دلیل تخلف در رعایت سقف بودجه می گذرد اما در حالی که کارگروه نظارت بر قراردادها پرونده باشگاه استقلال را به کمیته انضباطی ارسال کرده اما اعضای این کمیته در مورد این پرونده رای خود را صادرنکرده اند.

شب گذشته اما در فضای مجازی این طور خبر آمد که پرونده رسیدگی شده و به زودی حکم صادر می شود اما خبری از کسر امتیاز نیست. این خبر اگر درست باشد به این معناست که شکایت ها از استقلال بیهوده بوده و این باشگاه هیچ گونه تخلفی مرتکب نشده که شامل کسر امتیاز شود.

جنجال شبانه بابت افشای رای استقلال از سوی کمیته انضباطی/ خشم پرسپولیس از یک شایعه نزدیک به واقعیت

انتشار این خبر در فضای مجازی کافی بود تا موجب خشم پرسپولیسی ها شود. برخی از ارکان باشگاه پرسپولیس با انتشار استوری هایی به این موضوع واکنش تند نشان دادند و حتی حسین خبیری عضو هیئت مدیره پرسپولیس در پستی بلند دست به افشاگری در مورد روند این پرونده در کمیته انضباطی زد. او در این پست ضمن این پرسش که چطور از 5 عضو کمیته انضباطی دو نفر رای به تخلف باشگاه استقلال داده اند و چگونه می شود وقتی تخلفی محرز شده برای صدور حکم نهایی دست به رای گیری زده اند. 
همچنین او در ادامه نسبت به بخشیده شدن محرومیت جواد نکونام از سوی کمیته انضباطی اعتراض کرده و نوشته چطور ممکن است که کمیته انضباطی دراول فصل اجازه داده محرومیت نکونام بخشیده شود.

جنجال شبانه بابت افشای رای استقلال از سوی کمیته انضباطی/ خشم پرسپولیس از یک شایعه نزدیک به واقعیت

این اتفاقات در حالی رخ داده که فدراسیون فوتبال طبق معمول نسبت به این موضوع واکنشی تا این لحظه نشان نداده است و همچنان برای افکار جامعه فوتبال این سوال مطرح است که چطور وقتی هنوز کمیته انضباطی رای خود را به دبیرکل فدراسیون ابلاغ نکرده و یا رای به باشگاه ها ابلاغ نشده در فضای مجازی منتشر می شود؟ این سوالی است که مهدی تاج هنوز برای آن جوابی نداشته است و البته خود اعضای کمیته انضباطی نیست هیچ وقت دراین باره موضع گیری نکرده اند و شب گذشته هم وقتی این خبر رسانه ای شد هیچ واکنشی مبنی بر تایید یا رد آن نشان ندادند. همین انفعال در این موارد باعث شده تا شک و شبهه درمورد کمیته انضباطی بیشتر از قبل شود. 

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا