عمومی

حرف‌های جنجالی گزارشگر معروف والیبال

او کاری جز ضربه زدن به والیبال انجام نداد. امسال آنقدر پول نداشتند که مربی خارجی بیاورند. بهروز عطایی در راستای آنچه که دارد حرکت می کند. درباره ایران و مربیان خارجی بحث نکنید. شما فقط برو بهترین مکانیک های بنز و بایامو رو بیار اینجا و بگو این پژو رو درست کنن! آیا این می تواند باعث شود پژو مانند بنز و بیامو رفتار کند؟

به گزارش مخبران، “ورزش سه” بهزاد کاویانی دو شب پیش در مراسم توپ و تور اعلام کرد: جواد محتشمیان گزارشگر معروف والیبال تصمیم دارد از این کار کناره گیری کند و جوانان را ناامید کند. در همین راستا با این خبرنگار ارشد گفت و گو کردیم و در مورد موضوع و البته وضعیت ایران گفت و گو کردیم.

من سه سال است که جز یک بار بازی لیگ را گزارش نکرده ام

نزدیک به سه سال است که به جز بازی پارسال پاکن و اردکان، هیچ بازی باشگاه های ایرانی را گزارش نکرده ام. زیرا جوانان باید وارد عرصه گزارشگری شوند. ما نمی توانیم همیشه آنجا باشیم. این واقعیتی است که باید پذیرفت. من فکر می کنم سن تنها مشکلی است که انسان نمی تواند با آن کنار بیاید. من معتقدم باید به جوانان فرصت داد تا توانایی های خود را شکوفا کنند.

به ما فرصت استراحت بده

در این سه سال سعی کردم این قدم را بردارم. همانطور که می بینید من هیچ بازی در جام باشگاه های آسیا را گزارش نکرده ام. فقط این همکاری با شبکه سوم سیما وجود داشت که برای اینکه بنشینیم و تماشا کنیم درخواست استراحت کردیم.

می دانستیم که در المپیک پیروز نخواهیم شد

آینده تیم ملی با مربی ایرانی؟ ما باید واقعیت ها را بپذیریم. من بحث سن را در مورد خودم مطرح کردم. می دانستیم که تیم ما در المپیک موفق نخواهد بود. من بارها گفته ام که باید این تغییر نسل را انجام دهیم. اما برخی مسئولان از چند بازیکن خواستند تا در دو المپیک رکورد بزنند و رکوردهای خود را ثبت کنند.

ما تیم هایی را که در پوست بودند شکست داده ایم

حقایق ورزش باید در نظر گرفته شود. اگر قرار باشد برای همیشه در تیم گلخانه بمانیم، نتیجه را خواهید دید. اگر موسوی، ایکس و اگرگ بودند، در نهایت هلند را می بردیم. بعد چه می شود؟ آیا نتیجه ای دارد؟ اد. چون اگر تیم های سال های قبل را شکست دهیم، می روند. باید قدم به قدم این کار را انجام می دادیم.

این زنان سه سال پیش کجا بودند؟

من به شما گوش می دهم. شما سه نفر پشت خط زن هستید. اسماعیل نژاد، کاظمی و سادات. کدام یک از اینها را می توانید کنار بگذارید و حذف کنید؟ من می گویم نه. چون همه می گویند ما وجود داریم. اما سوال اینجاست. سه سال پیش کجا بودند؟

چرا به برخی بازیکنان ظلم کردید؟

شما بیایید و بر اساس آمار و نه تئوری بحث کنید. آمار می گوید امین اسماعیل نژاد 25 ساله است. این آقا از پارسال به این پتانسیل نرسیده. او قبلا آنجا بود اما چرا به او ظلم کردی؟ چرا سه سال پیش او را نیاوردی؟ وقتی می گویم گروهی تصمیم می گیرد، نتیجه آن است.

وقتی یکی از افراد اصلی نباشید، به تدریج کار را ترک می کنید

مثلا خودت را در جایگاه بردیا سعادت بازیکن جوان قرار دادی. وقتی جزو 14 تیم برتر نباشید، به آرامی در حال دور شدن هستید. شخص دیگری پشت سر آنهاست. آنها چه فکری می کنند؟ میگه خب زندگیمون خرابه.

این وضعیت در دراز مدت دردناک است

این حقیقت است. مدتی به همین شکل می مانند و نصف نتیجه را می گیرند اما در درازمدت به دردشان می خورد. من می گویم همه تیم ها برزیل، آمریکا و فرانسه نیستند. بله، تیم هایی مثل هلند، استرالیا، چین هستند. به جای اینکه در سال های قبل یک بازیکن بیاوریم و کل لیگ را با آن بازیکن تمام کنیم، مجبور شدیم از دو بازیکن دیگر استفاده کنیم. جواب داد یا جواب نداد. اگر جواب بدهند کادر فنی برنده است. اگر جواب ندهند کادر فنی باز هم برنده می شود چون می گویند ریسکم را کردم و حالا سراغ بقیه می روم.

ما باید درباره گذشته این تیم صحبت کنیم

ما نباید در مورد این تیم صحبت کنیم، بلکه باید در مورد گذشته ای صحبت کنیم که این تیم را ساخته است. ما باید قبل از المپیک این تغییرات را انجام می دادیم زیرا می دانستیم شرایط چگونه است. چون در آینده والیبال تغییراتی ایجاد کرده ایم و می گوییم باید جبران کنیم.

چرا با وادی بازی نمی کنی؟

آقای وادی 33 ساله یا رضا عابدینی است. تا الان کجا بوده اند؟ چرا به آنها فضا نمی دهید؟ او در نهایت دو سال دیگر بازی خواهد کرد. هشت یا 10 سال پیش باید به این بازیکنان فرصت می دادیم تا حداقل این خلاء فعلی خودش را نشان ندهد. اما ما همه کوزه ها را روی چیزهای دیگر می شکنیم.

حقایق را به مردم بگویید

او می گوید جوان بود و پنج نفر برای اولین بار وارد میدان شدند. بابا بشین! وقتی فریاد زدی این کار را نکن پشت سرشان ایستادی. حقیقت را به مردم بگویید! آمار بده! آمار ثبت می شود و هر کسی می تواند آنها را ببیند.

شما باید به دیگران اجازه دهید

گفتم: وقتی منتظر برانکارد هستید تا آقای کولاکوی یا بازیکن کواچ را از زمین بیرون بیاورید کجا هستید؟ منظورم این نیست که نباید، نه، در حدی بودند که لیاقت داشتند و باید باشند. اما شما باید به دیگران اجازه دهید. این مهم است. بنابراین ما آن فرصت ها را از دست دادیم و اکنون می گوییم آنها جوان هستند. بله، آنها می دانند که جوان هستند، اما چرا پنج سال پیش بازی درست را انجام ندادند؟

مشکل ما فدراسیون والیبال نیست

او رهگذری بود که در تیم بانک سرمایه بازی می کرد. برو برگه های منشی مسابقات را بگیر. من بر اساس آن می گویم. او یک بازیکن لهستانی در این تیم ذخیره بود. اما او به تیم ملی راه یافت. چرا؟ چون رزرو شده بود. من می گویم حداقل به آن جوان فرصت بازی دادید و بگویید من وجود دارم. پس مشکل ما این است که فدراسیون والیبال ما والیبال نیست.

او کاری جز ضربه زدن به والیبال انجام نداد

او کاری جز ضربه زدن به والیبال انجام نداد. امسال آنقدر پول نداشتند که مربی خارجی بیاورند. بهروز عطایی در راستای آنچه که دارد حرکت می کند. درباره ایران و مربیان خارجی بحث نکنید. شما فقط برو بهترین مکانیک های بنز و بایامو رو بیار اینجا و بگو این پژو رو درست کنن! آیا این می تواند باعث شود پژو مانند بنز و بیامو رفتار کند؟

باید دید آیا ابزار مناسب و سازماندهی شده امروزی برای انتقاد از یک مربی ایرانی یا خارجی را داریم یا نه؟ این برای ما مهم است.

لطفا ژاپن را با ما مقایسه نکنید

شما به ژاپن نگاه کنید! قدم به قدم پیشرفت می کنند. آنها را با ما مقایسه نکنید. زیرا ما در هر پست ابزار مناسبی داریم. ما در هر پست حداقل 10 نفر داریم. آیا ژاپن این ویژگی را دارد؟ اگر ژاپن 10 سال شیمیزو را حفظ کند، بازیکن دیگری جایگزین او نمی شود. اگر همچنان از نیشیدا استفاده شود، چاره ای جز مبارزه برای بازیکن دیگر وجود ندارد.

این جوانه ها پسر عمو و پسر عموی من نیستند

در زمان آقای کولاکوی یا کواچ بود که بازیکن آنتن زنده برای تعویض باید برانکارد می رفت. چرا این را می گویم به این دلیل است که ما ابزار لازم را داریم و حیف است. این جوانه ها پسر عمو و پسر عموی من نیستند. تشنه هستند که به زمین بروند و می بینم که فرصتی برای دادن دارند. البته این تغییر نسل اجتناب ناپذیر است و ما باید هزینه آن را بپردازیم، اما نباید آن شخص خاص را مقصر باخت هلند و موارد دیگر بدانیم. ما مسئول این کارها هستیم و نباید برویم اینجا کار کنیم و متأسفانه فدراسیون ورزشی نداریم، آن را مطرح کنید و ببینید مشکل دارد، اگر دیگری را نیاوریم از هر چیزی می ترسیم. وقتی می گوییم این کشور 85 میلیون نفر جمعیت دارد، آیا تنها کشوری است که 30 سال در آن زندگی کرده است؟

مشکلات را به گردن یک نفر نیندازید

باید ریشه ای به این مسائل بپردازیم و تقصیر را به گردن مربی ایرانی نیندازیم. اجازه دادن به جوانان برای تمرین ضروری است. می توانید از یک مبارز در تیم ملی برزیل نام ببرید. او بازیکن دیگری ندارد. چرا؟ چون مثل یک فوتبالیست جوان دیگر دنبال والیبال نمی رود و نتیجه می گیرد. آنها به باشگاه های اروپایی می روند و میلیون ها دلار می گیرند. سال ها طول می کشد تا یک جنگنده ایجاد شود، اما آنها این کار را نمی کنند.

ما در هر رشته ورزشی جوانان با استعدادی داریم

ما جوانانی داریم که آنقدر خوب هستند که در هر رشته ورزشی جدیدی موفق باشند. مثلا همین ورزش اهرمی را می بینید که هند اختراع کرده است اما ما در رده های مردان و زنان قهرمان هستیم. تعداد ما زیاد است. ما واقعاً در هر زمینه ای استعداد داریم، اما مهم است که آنها را استخدام کنیم.

چرا فقط نام این پنج نفر ذکر شده است

فکر می کنی یکی از بهترین های ایران هستی. اگر Global Passer را ذخیره می کنید، یک ثانیه فرصت دارید که رها کنید. بنابراین ببینید، اشکالات از جای دیگری می آیند و شانس شما را می سوزانند. منظور از نام بردن مدام از پنج بازیکن سابق چیست؟ زمان آقای کولاکوی دوران را به خاطر دارید؟ از روز اول با هشت نفر شروع کردیم و تا روز آخر با همین تیم ها ادامه دادیم، اما سایر تیم ها از چرخش مداوم استفاده کردند و لیگ جهانی را مقدمه المپیک کردند. سپس آرژانتین خواهد آمد و در المپیک سوم خواهد شد. اگرچه رویای ما این بود که برای چکش ناک اوت برویم، اما در دسترس قرار گرفت. من اینها را مستند می کنم تا این رویا را برای ما آسانتر کنم.

با صابر کاظمی یا امین اسماعیل نژاد کجا آشنا شدید؟

الان یک سوال از شما دارم پشت به یک تیم ملی سابق، حاضری از صابر کاظمی، امین اسماعیل نژاد یا بردیا سادات استفاده کنی و از او استفاده کنی؟ چگونه با صبار کاظمی آشنا می شوید؟ اسماعیل نژاد چطور؟ چون تو بهشون اجازه دادی همان تاجر مایکل بهترین مرد بود، اما این بچه آنقدر سوخته بود که فرار کرد و مرد و حالا دیگر پیرتر از آن است که کاری انجام دهد. بنابراین افراد زیادی بودند که شرایط حضور در تیم ملی را داشتند. نمی گویم آنهایی که بودند بد بودند. من می گویم آنها باید اجازه می دادند، اما نشدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا