عمومی

حسرت دوحه – مخبران

حداقل شش بازیکن از لیست نهایی تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه اجازه حضور در قطر را نخواهند داشت.

به گزارش مجله مخبران یک همشهری وی نوشت: در حالی که تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی 2022 قطر آماده می شود، به طور غیرمنتظره ای سرمربی دوره قبل را روی نیمکت خود خواهد دید که کارلوس کی روش باید لیست نهایی تیم ملی برای این رقابت ها را اعلام کند. به زودی اما اگر قرار باشد با سال 2018 مقایسه شود، حداقل 6 نفر از لیست نهایی جام جهانی قبلی اعلام خواهد شد، اکنون مطمئن هستیم که اعضا فرصت حضور در قطر را نخواهند داشت. بررسی نام و شرایط آنها بدون لطف نیست

رشید ماجری

او یکی از سه دروازه بان لیست نهایی جام جهانی 2018 برای تیم ملی ایران بود که آن روزها بهتر از الان بود. رشید طی این سال ها به طور مطلق افت کرده و پس از دو حضور ناموفق و جنجالی در تراکتورسازی و استقلال، این روزها به نیمکت پیام در سپاهان نیاز است. طبیعی است که مظاهری با این شرایط شانسی در تیم ملی پیدا نکند. مدت ها بود که دعوتی برای هیچ اردویی وجود نداشت.

محمدرضا خانزاده

بی شک انتخاب عجیب و به شدت جنجالی کی روش در حضور روی نیمکت تیم ملی ایران را باید در نظر گرفت. خانزاده در جام جهانی 2014 و 2018 در لیست نهایی تیم ملی قرار گرفت اما در این بازی حضور نداشت. هر وقت بحثی در مورد انتخابات جنجالی مطرح می شود، خانزاده نمی تواند به آن اشاره ای نداشته باشد. با این حال کی روش خانزاده را از بازگشت به تیم ملی محروم کرده است.

پزمان منتگری

شاید کمتر کسی بداند که این مدافع 39 ساله هنوز بازنشسته نشده و در لیگ قطر بازی می کند. منتظری یکی از بهترین مدافعان میانی فوتبال ایران در دو دهه اخیر بود که سال ها حضور درخشانی در استقلال و تیم ملی داشت. او تا سال 2019 در تیم ملی حضور داشت. با این حال او فرصت بازی در جام جهانی 2018 را به دلیل شیوه عجیب عدم استفاده به موقع از توالت از دست داد. با جدایی کارلوس کی روش، پزشک منتظری دیگر به تیم ملی دعوت نمی شود.

مسعود شعایی

مسعود شوزعی پس از حضور در سه جام جهانی حالا باید رویای پوکر را فراموش کند. او یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی روش بود اما حتی پس از رفتن این مربی از سوی مارک ویلموتس به تیم ملی دعوت شد. دوران حضور مسعود در تیم اصلی ایران زمانی به پایان رسید که اشتباه فاجعه بار و اخراج بی مورد او مقابل عراق زمینه را برای شکست تیم ملی فراهم کرد. این باخت تقریباً به قیمت حذف زودهنگام تیم ملی از کل مسابقات تمام شد. طبیعی است که این روزها برخی مخالف برکناری شجاعی هستند.

به اشکان دژا

دوران حضور او در تیم ملی ایران با حضور کی روش آغاز شد. اشکان دژاگه با وجود حضور در تیم های ملی آلمان به دعوت تیم ملی ایران در رده بزرگسالان پاسخ مثبت داد. او اولین بازی خود برای تیم ملی را در تاریخ 17 اسفند 1397 برابر قطر انجام داد و موفق شد دبل کند. دژاگه تا جام ملت های آسیا 2019 در تیم ملی ایران حضور داشت و کارنامه درخشان و کارآمدی داشت. در کنار کی روش مربی بعدی اشکان را دعوت نکرد و البته در ابتدا ناراحتی خود را از این موضوع نشان داد. با این حال او بعدها به نقطه پایانی رسید و حالا بازیکن محبوب فولا شانسی برای حضور در تیم ملی ندارد.

رضا گوچان نژاد

کی روش مانند دژاگه پای خود را به تیم ملی ایران باز کرد. گوسی در دوران افشین قطبی با پیشنهاد مشابهی روبرو شد اما حضور سرمربی پرتغالی رضا را متقاعد کرد تا به تیم ملی ایران بپیوندد. او فرشته نجات کارلوس بود و چندین بار با گل های حساس مربی را نجات داد. بدون شک مهمترین گل دوران فوتبالی گوچانژاد به کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 2014 به ثمر رسید. بدون این هدف، اقامت کی روش در ایران بسیار کوتاهتر بود. گوچی تا جام جهانی 2018 در تیم ملی ماندگار شد و از آنجایی که در این تورنمنت بازی نکرد، با اعلام اعتراض خود بازنشسته شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا