عمومی

حضور در نمایش «میراث» در اراک 

نمایش آتش زدن درب خانه حضرت زهرا(س) و حوادث دردناک و غم انگیز آن حضرت پس از رحلت یا به عبارتی شهادت خداوند(ص) و تصرف خلافت بلافصل. دوست و برادرش، یعنی امیرالمومنین علی بن ابیطالب (ع) به خانه یک حادثه وحشتناک (یوم الدار) و وحی الهی حمله می کند. جبرئیل امین خانه ای است که بارها بر رسولان خدا فرود آمده، آرامش پیدا کنند و در روایتی پس از مرگشان زن دو عالم فرود آمده است.
اما کردند و نباید! و به گفته سلمان فارسی رسول خدا، امیرالمومنین و دوست و صحابی بزرگ حضرت زهرا، آنقدر معروف است که بیعت برخی از اصحاب با ابوبکر را محکوم کردند و پس از حمله، خانه حضرت زهرا را به آتش کشیدند و با لگد و لگد زدند. لگد زد.شکستن استخوان سینه زنی در دنیا و سقط کردن حضرت محسن که شش ماهه حامله بود.

در اراک

برای اولین بار در نهم بهمن ماه 1396 در حاشیه همایش ملی فرهنگستان علوم پزشکی ایران برای جامعه پزشکی میزبان 10 و 11 بهمن دانشگاه علوم پزشکی اراک بود که برای اولین بار موفق شدم. . یک قدم به عقب برگرد و درهای شیبدار جلو را نشان بده!! وی به همراه جمعی از اساتید و اعضای فرهنگستان علوم پزشکی ایران حضور یافت و گوشه‌ای از تاریخ غم‌انگیز اهل بیت (علیهم السلام) و به‌ویژه حمله به خانه فال، خانه دختر خدایا پس از مرگش به قول شما چهارده قرن تاریخ برعکس است مردم این واقعه هولناک را در سوز و ذوب و اشک تماشا کنند!

در اراک

امسال چند ماه پیش برادر عزیزم و همکار عزیزم دکتر نوح تهیه کننده این درد یک درام سالانه در نظر گرفت. نیما حسینی خو روز پنجشنبه 16 دی ماه مجدداً تکیه زد و راه اندازی کرد. 1400 همزمان با سالروز شهادت دو بانوی عالم حضرت زهرا سلام الله علیها. در اراک حضور داشتم و نمایش «میراث» را از نزدیک تماشا کردم.
این نمایش در سال بعد از میلاد روی صحنه رفت. موفقیت در اراک، به ویژه برای زنان سامرا، مرا متقاعد کرد که با بدرقه نیمه‌ضریح امام زمان در ایام فاطمیه سال 1400. ، و بین علاقه مندان و من عاشق اهل بیت و همچنین بدرقه این حرم نیمه مقدس بیش از یک سال است که منتظر پایان آن هستیم. شایان ذکر است که این پنجره یا به عبارتی محل نیمی از ضریح سرداب مطهر بوده که توسط هنرمندان استان مرکزی در کارگاه ستاد بازسازی شهر جرندیه و در محل کارگاه بازسازی شهر جرندیه رونمایی شد. اراک. ، از سوی دیگر با مردم مکزیه، عاشقان اهل بیت (ع) به سامرا رفتند. ابعاد این نیم ضریح دو متر و سی سانتی متر دو و نیم متر می باشد.

در اراک

وزن این پنجره هفتصد کیلوگرم است که بر روی آن تزیینات کنده کاری شده، ریخته گری، روکش طلا و سایر تزئینات وجود دارد. در این ضریح شصت و پنج گرم طلای خالص و دویست و بیست کیلوگرم نقره به کار رفته است. ساختار چوبی آن 450 سال بادوام است و مطابق با شرایط آب و هوایی شهر سامارا ساخته شده است.
برای دومین بار پس از حضور در مراسم رژه سالانه در کوم، روز پنجشنبه 15 دی ماه مصادف با روز شهید از ساعت 14 به سمت آستان حضرت معصومه (س) حرکت می کند. افسران و علما و دیگر عاشقان چون آمدم و در صحن و تالار این بزرگوار عزاداری کردم به منطقه سردسیر اراک در استان مرکزی رفتم. زمستان های خشک این منطقه مرا به یاد دوران نوجوانی و زندگی عراق و شهر مقدس نجف اشرف انداخت! شرایط جغرافیایی شهر اراک و قرار گرفتن آن در میان کوه های سر به فلک کشیده و برف، به طوری که در میان برف و یخچال های یخی، این منطقه را به توگولی تبدیل کرده است. شما در البرز در ارتفاع یا دامنه های توچال یا در تپه ها و دامنه های دماوند یا در دشت میشون در کوه های الوند همدان هستید! به همین دلیل سرما و زمستان و سوزش شدید آن را در راه و همچنین حضور در اراک را تجربه کرده ام.

در اراک

در بدو ورود به شهر اراک ابتدا به زیارت نیم‌ضریح زیرزمین مقدس شتافتم و نحوه ساختن قسمت‌های مختلف این پنجره زیبا را مشاهده کردم، اما در عوض با این مسافر، حرم عشق، مسافر، تبرک و عکس گرفتم. سرداب مقدس، هزاران زائر به زودی از سرداب بازدید می کنند و مکان اصلی پنجره مقدس، به تالار نوح رفتم. بیش از هشتصد مرد، زن، نوجوان و جوان در فضایی سرشار از هیجان و معنویت! گویی در رواقی از عتبات مقدسه! منتظر شروع نمایش هستیم.
چندین مجری و همچنین نوجوانان و جوانان سالن را در آغوش گرفتم و در ابتدای برنامه در جایی که برایم رزرو کرده بودند، بابت تاخیر چند دقیقه ای عذرخواهی کردم!
درام با صحبت یک تهیه کننده شروع شد و ما یک ساعت و نیم به تماشای درام «میراث» نشستیم. بنیاد نشر علوی معرفت و گروه نمایشی «اسما» برای یازدهمین سال متوالی پرچم ابدی عزاداری فاطمیه را در قالب نمایشی جدید با دغدغه های امام زمان (عج) برپا کردند.

در اراک

مقبره امامان بی عیب و نقص در باکیه قبل از تخریب

این نمایشنامه در این رمان به تخریب بهشت ​​بقیع در مدینه می پردازد. به بارگاه چهار امام مدفون در باکیه برسید و سایر مقبره های نخبگان اسلامی در طول تاریخ را ویران کنید.
این اقدام واکنش گسترده علما و مردم کشورهای اسلامی از جمله اهل سنت ایران، عراق، پاکستان، مسلمانان شوروی و سایر مسلمانان و کشورهای اسلامی را در پی داشته است.
دولت وقت ایران در واکنش به تخریب و تحقیر اماکن مقدس مسلمانان، روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد که به رسمیت شناختن کشور تازه تاسیس عربستان را سه سال به تعویق انداخت.

در اراک

او در این نمایش به موضوع قهرمانی به نام عبدالحسین می پردازد که در خواب دید برای رفع نیازهای خود به مدینه روی آورده است و در آن زمان سفرش مصادف با ایام بکیه و هلاکت است. ممنوعیت وهابیان از زائران باکیه. عبدالحسین در جریان حوادث و جلسات با این روش مخالفت می کند و با تقبیح حمله به خانه وحی و آتش زدن درب خانه زن دو عالم پس از رحلت رسولان خدا، مردم مدینه را محکوم می کنند. مومنین یا حضرت زهرا یا اسلام و پیامبر چرا از اهل بیت علیهم السلام حمایت از عزت نخواست؟ باکیا را نابود کنم؟

در اراک

شایان ذکر است که ماجرای سعودی ها و فتح و فتح مکه و مدینه در میان خشم آتشینی که جهان اسلام را فرا گرفته است و قبرستان بکیه و معبد پیامبر (ص) ویران شده است. (علیه السلام) شهامت داشت، با چند صد حاجی به ضیافت تهرانی به نام شیخ عبدالرحیم صاحب الفصول به حج رفت.
در آنجا ملک عبدالعزیز را ملاقات کرد و از بی توجهی به قبور باکیه و تخریب گنبد و دیگر معابد ائمه پرسید. از پادشاه عربستان اجازه خواست تا بقیع را از آن سختی بیرون بیاورد.
پادشاه عربستان به او اجازه داد و شیخ عبدالرحیم صاحب فصول به بقیع رفت و در اثر تخریب گنبد قبور، گل و لای را برداشت و گویند دور آن را دیوار کشید. مقبره هایی که هنوز خرابه هایشان دیده می شود.
عبدالعزیز وقتی جرأت کرد به حج بیاید به نام او حکم مدنی صادر کرد – مسلمانان کشورهای دیگر تحریم شدند و نیامدند. عبدالعزیز عربستانی از این اقدام استقبال کرد و سعی کرد نشان دهد که با مسلمانان دیگر مشکلی ندارد و او را ملحد نمی دانند. به هر حال این عالم دینی در بحبوحه درگیری وهابی ها و مسلمانان با جمع کثیری از ایرانیان به حج می رود و به چنین شاهکاری دست می یابد و تا کنون همه شیعیان و مسلمانان نیز از آن بهره می برند!

در اراک

این فرمان پادشاه اکنون در اختیار خانواده صاحب فصول است و این سوابق کنجکاو نشان دهنده دستوری است که برای مراقبت از باکیا موسس سلسله سعودی داده شده است.
نوح، نمایش زیبا و تأثیرگذار «میراث» با بازی حدود یکصد و پنجاه نفر در گلچین، اجرای هشت سانس در چهار روز، میزبانی 10500 تسلیت حضرت صدیقه کبری، درود با هدف روایت وقایع پس از وفات. و بنای سقف و هجوم به خانه باز و واقعه عاشورا و … همه و همه حوادث تلخ تاریخ اسلام یکی پس از دیگری منجر به ویران شدن معابد امام عسکریین و ظهور داعش. منطقه، تا عصر ادامه یافت.

در اراک

در پایان این نمایش جدید، دکتر. او به دعوت حسینی خو دقایقی را روی صحنه و در جمع کارگردانان و مجریان آن سپری می کند و به همت این عاشقان، تاریخ شیعه در طول تاریخ شیعه از قیام سقیفه. ، و حمله به خانه وحی و واقعه عاشورا و غیره. من مختصری در مورد سامرا و سرداب الحرمین صحبت کردم و حاضران را به حضور در مراسم رونمایی تشویق کردم.
قبلاً تربت ناب حسینی را به چند تن از عزیزان تقدیم کردم تا در چایی که بعد از نمایش به تماشاگران داده می شود مخلوط کنند تا همه حاضران از برکات آن بهره مند شوند.

در اراک

در این زمان، با برافراشتن پرچم مقدس گنبد علوی در فضای نمایش، همواره سعی می کنم این نعمت بزرگ و نشان علوی را با خود به همراه داشته باشم و اولین عاشقان مظلوم جهان را با آن متبرک نمایم. وقف جمعیت است و مقبره ای تمیز. به همه شرکت کنندگان و تهیه کنندگان برنامه و همچنین برخی از دختران و پسران نوجوان حاضر در سالن، در میان موجی از احساسات پیر و جوان، زن و مرد، جوان و نوجوان در سالن، ساعت هفت. بعدازظهر دو دنیا دیدم شهر اراک به سمت تهران رفت.

* خادم افتخاری عتبه عراق و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران

دکمه بازگشت به بالا