ورزشی

حقدادی: حواشی مانع چانی‌زنی برای اعزام بیشتر شد/خیرخواه: ژیمناست‌ها در تک وسیله رقابت می‌کنند

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در نشست خبری خود قبل از بازی‌های آسیایی گفت: با توجه به اینکه تیم کامل اعزام نمی‌شود ژیمناست‌ها در بخش تک وسیله مسابقه خواهند داد.

به گزارش مخبران، عابد حقدادی رئیس فدراسیون ژیمناستیک در نشست خبری قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو اظهار کرد: امیدواریم با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده موفقیت حاصل شود. مسابقات انتخابی از بهمن سال قبل شروع شد و بعد هم ورزشکاران در تورنمنت‌های مختلف شرکت کردند. در جام‌های جهانی قطر، آلمان و … ارزیابی خوبی از قهرمانان داشتیم. در نهایت انتخابی درون اردویی انجام شد و چهار ورزشکار و دو مربی به بازی‌های آسیایی هانگژو اعزام می‌شوند و امیدواریم بهترین نتایج را رقم بزنند.

وی در خصوص لایسنس خسرونژاد و آخرین وضعیت اعزام او گفت: پیگیری‌ها انجام شد است. در بحث تمدید لایسنس‌ها نیاز به اصلاحاتی بوده و در روزهای آتی و شاید امروز در سایت فدراسیون جهانی رویت شود. در خصوص بخش تیمی بهتر است سرمربی توضیح دهد. از روز اول در جلسات مختلف اعلام کردیم که همه تیم‌ها با پنج ورزشکار اعزام می‌شوند. تلاش زیادی هم کردیم اما همین حواشی و اینکه برخی از ورزشکاران لایسنس نداشتند مانع چانه زنی ما شد. عدم اطمینان از امکان اعزام اول برای خود فدراسیون سبب شد قدرت چانه زنی کم شود. دوستان کمیته هم قول دادند اما چیزی که در ستاد عالی تصویب شده بود چهار نفر بود. کاروان کیفی هم قرار است کیفی باشد و در نهایت با همه پیگیری‌ها منتج به ۴ ورزشکار شد.

حقدادی گفت: قرار بود سه همراه با تیم اعزام شود اما من از حدود یک ماه قبل اعلام کردم که من به هانگژو نمی‌روم تا یک مربی بیشتر اعزام شود تا به صلاح کشور باشد. متاسفانه برای جایگزینی مربی هم اقدامی نشد. من انتظار داشتم به حای من یک مربی اعزام شود که نشد و ما هم برای همه کاروان آرزوی موفقیت داریم.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در ادامه گفت: من خودم به سرمربی گفتم در نهایت در مورد رتبه تیمی بررسی نخواهیم کرد. اگر ۵ نفر اعزام می‌شدند و تیم کامل بود در نهایت رتبه تیمی را ارزیابی می‌کردیم‌ اما اکنون هر رتبه‌ای کسب شود ملاک نیست.

حقدادی در خصوص اعزام داوران گفت: ما چهار داور در این مسابقات داریم؛ سه داور در بخش مردان و یک نفر در بخش زنان. چون دعوت از سوی آسیاست هزینه بر عهده میزبان است و هماهنگی‌ها با ماست. در حقیقت می‌توانیم بگوییم ما ۱۰ نماینده در بازی‌های آسیایی داریم.

حقدادی در خصوص پاداش فدراسیون برای بازی‌های آسیایی هم گفت: جوایزی را وزارت و کمیته در نظر می‌گیرند که جای خود دارد. ما مصوبه داریم که اگر فینالیست شوند مبلغی در نظر گرفته خواهد شد و اگر به مدال برسند کف جایزه ۱۰۰ میلیون است که خود فدراسیون پرداخت خواهد کرد.

رضا خیرخواه، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک هنری نیز در این نشست در خصوص شرکت در بخش تیمی گفت: صحبت‌های حقدادی درست بود و سعی زیادی شد که تیم پنج نفره اعزام شود. ما دوست داشتیم ورزشکاران تیمی مسابقه دهند. ما در آسیا هشتم هستیم و قرار بود امسال به ششم برسیم. اما با این شرایط مجبور هستیم در تک وسیله مسابقه دهیم‌ اگر بخواهیم تیمی مسابقه دهیم باید دو شانس اعزام ما در بخش تیمی کمک کنند که تمرکزشان کم می‌شود. در این صورت برنامه‌ریزی برای بخش تیمی نداریم. کهنی و الفتی شانس مدال هستند. اگر پنج نفر اعزام می‌شدند می‌توانستیم تیمی شرکت کنیم.

وی افزود: کار ما خیلی سخت بود. جمع کردن ورزشکارانی که نمی‌دانیم به مسابقه می‌روند یا خیر خیلی سخت است. در کل این همه سال مربیگری این شرایط را نداشتیم. به لطف خدا و فدراسیون توانستیم ترکش‌ها را جمع کنیم. امیدواریم بتوانیم مدال بگیریم. پنج ماه اردوی مداوم داشتیم. ما یک برنامه‌ریزی ۴ ساله کرده بودیم. برای بخش تیمی به رتبه پنجم و در انفرادی دو مدال را پیش بینی کرده بودیم. ما در کنار سخت افزار نیاز به شرایط روحی خوب هم داشتیم‌. در این دو سال سرپرست‌های زیادی داشتیم و مدام تغییر کرد. باید بزرگان زودتر شرایط را درست کرد و فدراسیون روی هوا نباشد.

سرمربی تیم ملی گفت: ما در انتخابی‌ها اعلام کردیم سعی کردیم افرادی را انتخاب کنیم که در دو مسابقه نرم نزدیکی داشته باشند. شفیعی ژیمناست خوبی است و یکی از بهترین و خوش تاکتیک‌ترین ژیمناست‌ها است. کهنی و الفتی در چندین جام جهانی جزو ۵ نفر برتر هستند. در المپیک بالاترین رتبه ۱۵.۱ در پرش خرک است که الفتی رتبه خیلی نزدیکی دارد. خسرونژاد و حمیدی هم شرایط خوبی دارند. اگر حمیدی برنامه خود را خوب انجام دهد می‌تواند نتیجه بگیرد. در قهرمان قهرمانان هم می‌توانیم جزو ۱۲ نفر اول باشیم.

وی در خصوص رقبا و حضور آنها در مسابقات قهرمانی جهان و غیبت در بازی‌های آسیایی گفت: چین و ژاپن پتانسیل زیادی دارند که همه در یک حد هستند و شرایط برای ما یکسان خواهد بود. همزمان با بازی‌های آسیایی مسابقات قهرمانی جهان داریم. بیشتر آنها سهمیه المپیک را گرفته‌اند و قطعا در بازی‌های آسیایی حضور خواهند داشت.

وی گفت: اگر ورزشکاران به خوبی برنامه خود را به نمایش بگذارند نتایج خوبی می‌گیریم. الفتی می‌تواند قهرمان شود. پیش بینی ما این است که اگر مشکلی پیش نیاید قطعا مدال خواهیم گرفت. بارفیکس حمیدی خیلی خوب است و اگر برنامه او خوب باشد می‌تواند مدال بگیرد. در خیلی از رشته‌ها جای جبران هست اما در ژیمناستیک با کوچکترین خطا ممکن است مدال از دست برود.

خیرخواه در پایان گفت: فدراسیون امکانات خوبی را برای ورزشکاران در نظر گرفته بود. از کسانی هم که آمدند و لایسنس گرفتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا