علمی و پزشکی

حمایت از تامین ارز هیات امنا در بودجه ۱۴۰۲

به گزارش شفاف، حسین رجایی نماینده مردم لنجان در شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم هیات امنا در صرفه جویی ارزی گفت: خوشبختانه در بودجه سال 1401 تامین هزینه های درمانی انجام شده است. تجهیزات مورد نیاز ارز نه تنها حذف شد، بلکه متناسب با نیاز کشور در نظر گرفته شد و در سال 1402 این نهاد را به عنوان نماینده مردمی مورد حمایت کامل قرار دادیم.

نماینده مردم شهرستان لنجان در شورای اسلامی گفت: سازمان های متولی در زمینه تامین تجهیزات پزشکی باید نگاه ویژه ای در هیات امنا داشته باشند چرا که برخی از مجوزها بر عهده وزارت بهداشت است بنابراین این اختیارات تعیین نوع تجهیزات و داخلی بودن یا نبودن آن، تناقض یا اختلاف نظر وزارت بهداشت با وزارت بهداشت است که باید در راس امور وزارت بهداشت قرار گیرد تا رفع شود. برخی از ابزار.

وی با اشاره به راه اندازی واحد NICU برای اولین بار در شهرستان لنجان گفت: خوشبختانه بیمارستان شهدا لنجان و اکثر تجهیزات بخش NICU توسط مدیریت تامین شده است.

تاکنون انواع تجهیزات تنفسی شامل رادیولوژی دیجیتال، سونوگرافی، ونتیلاتور، مانیتور، پمپ سرنگ، انواع دستگاه های اسکوپ و دستگاه جوجه کشی نوزاد، اتوآنالایزر به شهرستان لانژان ارسال شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا