ورزشی

خبر خوب AFC برای تیم‌های عربی

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا از فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۵ لیگ قهرمانان آسیا محدودیت استفاده از بازیکن خارجی برداشته می‌شود.

به گزارش مخبران و به نقل از اسپورت، قرار است که کنفدراسیون فوتبال آسیا از سال ۲۰۲۴-۲۰۲۵ لیگ قهرمانان آسیا را به شکل جدیدی برگزار کند.

 طبق قوانین جدید، رقابت‌های باشگاهی در سطح آسیا به شکل سه تورنمنت برگزار می‌شود که مهم ترین آنها لیگ نخبگان یا سوپر لیگ آسیا خواهد بود که قدرت های بزرگ فوتبال آسیا در آن رقابت می‌کنند.

مهم‌ترین تغییر در این رقابتها برداشتن محدودیت استفاده از بازیکن خارجی است که این بهترین خبر برای کشورهای عربی به ویژه تیم های عربستانی است که در شرایط کنونی مجوز استفاده از هشت بازیکن خارجی در لیگ خود دارند.

لیگ قهرمانان نخبگان آسیا در فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۵ با حضور ۲۴ تیم از شرق و غرب آسیا برگزار می شود. تیم ها محدودیتی برای استفاده از بازیکنان خارجی ندارند و قهرمان به صورت مستقیم در فصل بعد به میدان می رود.
مرحله گروهی و یک هشتم نهایی به صورت رفت و برگشت و مرحله  یک چهارم و نیمه نهایی و فینال به صورت تک بازی خواهد بود. هر تیمی چهار بازی در خانه و چهار بازی در خارج از خانه خواهد داشت و از هر منطقه هشت تیم راهی دور بعد می شوند.

انتهای پیام 

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا