خرداد امسال از ۷۸ هکتار اراضی دولتی رفع تعرض شد

خرداد امسال از ۷۸ هکتار اراضی دولتی رفع تعرض شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از رفع ۲۳۰ مورد تعرض به ۷۸ هکتار اراضی دولتی توسط یگان حفاظت سازمان در خرداد امسال خبر داد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، ارسلان مالکی با اشاره به اینکه در خرداد ماه امسال از ۲۳۰ مورد تعرض به اراضی دولتی همه آنها رفع فوری شده است، گفت: این موارد شامل بیش از ۷۸ هکتار زمین دولتی بوده که با تلاش همکاران ما در یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌ها به صورت فوری رفع تعرض شده‌است.

بر اساس گزارش سازمان ملی زمین و مسکن، معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بیشترین وقوع تعرضات به اراضی دولتی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و فارس گزارش شده است.

وی با تقدیر از عملکرد نیرو‌های یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در استان‌های کشور، اظهار داشت: در بحث اجرای احکام هم ۳۵ مورد حکم قطعی در استان‌ها اجرا شده که بر این اساس بیش از ۹۳ هکتار زمین دولتی از دست زمین‌خواران آزاد شده است.

مالکی با بیان اینکه عملکرد یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن مبتنی بر اقدامات پیشگیرانه و شبانه‌روزی در کشور است، اعلام‌کرد: در خرداد ماه امسال در استان‌های قزوین، کرمانشاه، گلستان و مازندران هیچ تعرضی به اراضی دولتی گزارش نشده است.

دکمه بازگشت به بالا