اجتماعی

داده‌های ماموریت ناسا درباره جنگل‌ها

ماموریت تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی ناسا (GEDI) با انتشار آخرین داده های خود که اولین تخمین جهانی از زیست توده جنگل و کربن ذخیره شده را ارائه می دهد، به نقطه عطفی بزرگ رسیده است.

به گزارش مخبران و به نقل از STD، این داده ها اطلاعات مهمی را پر می کنند که زمانی به عنوان یک شکاف بزرگ در تحقیقات آب و هوایی عمل می کرد. این داده‌ها ما را قادر می‌سازد تا چگونگی تغییر جنگل‌ها، نقش آن‌ها در کاهش تغییرات آب و هوایی و تأثیرات منطقه‌ای و جهانی کاشت درختان و قطع درختان را بررسی کنیم.

با داده‌های جدید مأموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی، محققان در زمینه آب و هوا و اکوسیستم‌ها می‌توانند به سرعت مناطق خاصی را پیدا کنند و ساختار جنگل و محتوای کربن را دقیق‌تر از همیشه مطالعه کنند.

ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی در اولین سال تحقیق خود نیز در جمع آوری اطلاعات زیادی موفق بوده است. Global Ecosystem Dynamics Research یک ابزار سرب با وضوح بالا است که به طور خاص برای اندازه گیری پوشش گیاهی طراحی شده است.

تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی از دیدگاه ایستگاه فضایی بین المللی به سرعت پالس های لیزری را بر روی درختان و درختچه ها منعکس می کند و نقشه های سه بعدی دقیقی از جنگل ها و بخش هایی از زمین ایجاد می کند. داده‌های به‌دست‌آمده با وضوح یک کیلومتری (۰.۳۹ مایل مربع) پردازش و شبکه‌سازی می‌شوند و به محققان این امکان را می‌دهد تا درباره اکوسیستم‌های جنگلی، زیستگاه‌های جانوران، محتوای کربن و تغییرات آب و هوایی سؤال بپرسند.

تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی میلیاردها داده را در سه سال اول خود در مدار ثبت کرده است. محصول جدید داده، داده های تحقیقاتی پویایی اکوسیستم جهانی را با رهبران هوابرد و زمینی ترکیب می کند تا یک نقشه زیست توده جهانی ایجاد کند که میزان پوشش گیاهی یک منطقه را نشان می دهد.

در بسیاری از نقاط جهان، محققان می گویند علاقه زیادی به استفاده از اطلاعات ماموریت تحقیقاتی دینامیک اکوسیستم جهانی برای مطالعه جنگل ها و پایش کربن و توصیف ساختار اکوسیستم برای ارزیابی تنوع زیستی وجود دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا