اجتماعی

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شد/ کنکور سالی ۲ مرتبه برگزار می‌شود

مخبران/کرمانشاه رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش از حذف رشته های عمومی از کنکور سراسری خبر داد.

دکتر. محسن جرعی عصر امروز (یکم شهریورماه) در مراسم تجلیل از برترین های کنکور سراسری استان کرمانشاه با تشریح تغییراتی که در نحوه برگزاری کنکور سراسری از سال آینده به وجود آمده است، گفت: یکی از بهترین ها مهم. تغییرات در نحوه کنکور سراسری از سال آینده سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری افزایش می یابد و به 40 درصد می رسد.

زارعی افزود: از سال آینده کنکور سراسری دو بار در سال برگزار می شود و نتایج آن به مدت دو سال برای داوطلبان حفظ می شود.

رئیس مرکز نظارت و سنجش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حذف دروس عمومی از کنکور سراسری گفت: این موضوع به معنای حذف سهم دروس عمومی نیست و سهم آن ها لحاظ می شود. سوابق تحصیلی

جرای تاکید کرد: دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شده تا به یادگیری عمیق در این دوره ها بیشتر توجه شود.

جاره برگزاری کنکور سراسری به سبک قدیم را موجب شد تا دانش آموزان به یادگیری عمیق کمتر توجه کنند و گفت: برگزاری کنکور سراسری به شیوه قدیم باعث شد تا دانش آموزان به دروس کمتر توجه کنند و بیشتر به آن توجه کنند. در کلاس های کنکور شرکت کنید و برای امتحان بروید، این روی کیفیت آموزش تاثیر می گذارد.

وی با اشاره به شایعات موجود در فضای مجازی مبنی بر قبولی درصد بالایی از دانش آموزان مدارس غیردولتی در کنکور سراسری گفت: اخیراً در فضای اینترنت 77.5 درصد رتبه های زیر 3000 عنوان شده است. کنکور سراسری سال. وی در مدارس غیردولتی از جمله مدارس تیزهوشان تحصیل کرد، اما مدارس تیزهوشان زیرمجموعه مدارس دولتی هستند.

وی تاکید کرد: شناسایی و پرورش استعدادهای برتر فقط ظلم نیست، عدالت است.

وی توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده ها را به تحصیل علوم عملی به امید قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پیشنهاد کرد و از خانواده ها خواست آرزوهای از دست رفته خود را در فرزندان خود جستجو نکنند و بر اساس استعداد فرزندان خود فرصت هایی را به آنها بدهند. . و علایق آنها را مطالعه کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا