عمومی

در قم چه خبر است؟

خبر این بود: هفته گذشته 3 هزار کودک با علائم بیماری های تنفسی و ویروسی به مرکز درمانی حضرت معصومه (س) مراجعه کردند. تاکنون هیچ یک از کودکان بیمار و این شش کودک فوت شده به ویروس کرونا مثبت نشده اند.
مطمئناً آماری وجود ندارد که چه تعداد از کودکان مبتلا به این بیماری به مراکز درمانی، کلینیک ها و مطب های دیگر مراجعه می کنند. اما شکی نیست که این چیزی فراتر از آمار مراجعه به تنها بیمارستان کودکان قم است. با جمع آوری آن، عمق فاجعه آشکارتر می شود.
مجید محبی با اشاره به فوت شش کودک در قم در هفته گذشته گفت: این کودکان در مرکز ویژه کودکان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بستری شدند. ️
وی گفت: متوفی بیماری هایی با علائم تشنج مکرر، سرطان خون و کم خونی شدید، نارسایی حاد کبدی و شوک سپتیک داشت و دو نفر نیز علائم تنفسی داشتند.
معاون درمان علوم پزشکی کومه به بیماری و نوع ویروسی که بچه های کومه به آن مبتلا شده اند اشاره ای نکرد!
31 آذرماه 51 دانش آموز هنرستان دخترانه نور به دلیل مسمومیت تنفسی در بیمارستان بستری شدند که علت این حادثه هنوز اعلام نشده است. این مسمومیت تنفسی در برخی مراکز آموزشی دیگر نیز رخ داده است
از سوی دیگر در خبرها حاکی از آن است که فردی ناشناس سوار بر خودروی دو چرخ به دو دانش آموز تیراندازی کرده و متواری شده است. آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه با سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان قم تماس گرفت و پیگیر ماجرای این دو طلبه شد.
هفتم آذرماه، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم عصر یکشنبه از مجروح شدن چهار روحانی با اجسام تیز توسط افراد ناشناس، عصر امروز خبر داد.
در هفته های اخیر در برخی شبکه های اجتماعی و محافل خبری به تغییر فرماندار کوم اشاره شده است.

#مجله تحریریه 19 دی 10 دی

دکمه بازگشت به بالا