فرهنگ و هنر

دستگیری سارق مظنون اثر هنری «بنکسی»‌

پلیس مردی را به ظن سرقت تابلوی راهنمایی رانندگی اثر «بنکسی» در لندن دستگیر کرد.

به گزارش مخبران و به نقل از گاردین،‌ کارآگاهان مردی را شب گذشته به ظن سرقت اثر هنری که تا ۵۰۰,۰۰۰ پوند ارزش داشت و توسط «بنکسی» در خیابانی در لندن نصب شده بود، دستگیر کردند.

کمتر از یک ساعت پس از تایید اصالت یک اثر هنری به عنوان یکی از آثار خلق‌شده توسط «بنکسی»، این اثر دزدیده شد.

پلیس گفت پس از اینکه شورایی در جنوب شرق لندن از آن‌ها خواست برای یافتن آثار هنری دزدیده شده کمک کنند، کارآگاهانی را برای تحقیق مستقر کرده‌اند. این اثر هنری ـ یک تابلو قرمز رنگ با سه پهپاد نظامی روی آن است که صبح جمعه در خیابان ظاهر شد. «بنکسی»‌ در همان روز طبق روال همیشه مجموعه‌ای از عکس‌های تصویرگر اثر هنری جدید خود را بدون هیچ توضیحی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد تا اصالت آن را تایید کند.

ویدئویی از دو مرد منتشر شد که آن‌ها را در حال برداشتن این اثر هنری در یکی از خیابان‌های جنوب لندن نشان می‌دهد. در این ویدئو به نظر می‌رسد که این دو مرد هیچ تلاشی برای پنهان کردن هویت خود نداشتند زیرا شاهدان از آن‌ها فیلم گرفتند.

سال گذشته، سه مرد حدودا ۳۰ساله به جرم سرقت و یکی از نقاشی‌های «بنکسی»‌ در فرانسه زندانی شدند.

۶ ماه بعد، هشت نفر دیگر نیز به دلیل سرقت یک نقاشی «بنکسی» از دیواری در «کی‌یف» دستگیر شدند.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا