عمومی

دشمنان از تکثیر الگوی «شهید سلیمانی» در جهان هراسان شدند

به گزارش مخبران،

به نقل از المیادین; در دومین سالگرد شهادت سرداران پیروز، «بطینا شعبان» مشاور رئیس جمهور سوریه پیام بشار اسد را قرائت کرد: دشمن از تکرار الگوی شهید سلیمانی در منطقه می ترسد. و در جهان.”

بر اساس این گزارش، در دومین سالگرد شهادت سرداران پیروز در پیام رئیس جمهور سوریه تاکید شد: شهید سلیمانی در هر عملیاتی به دنبال نابودی آمریکا، تجزیه طلب و خائن بود.

وی گفت: شهید سلیمانی به دنبال نهادینه سازی روحیه فداکاری و ایثار برای وطن و انسانیت بود.

پیام رئیس جمهور سوریه این است: دشمن به خاطر نقشه های شیطانی و جنایتکارانه شهید سلیمانی از خطر شهید سلیمانی آگاه بود.

رئیس جمهور سوریه در پیام خود گفت: شهیدان سلیمانی و المهندس ستون اصلی مقابله با دشمن بودند. همه ما باید راه شهید سلیمانی را دنبال کنیم و برای تقویت همکاری و توسعه ایران و سوریه تلاش کنیم.

وی گفت: آمریکا با کشتن شهید سلیمانی جنایت کرده است. آمریکایی ها به خوبی می دانستند که شهادت سلیمانی بزرگترین تهدید برای نقشه ها و نقشه های او در منطقه است.

اسد در پیامی که توسط باتینه شعبان قرائت شد، گفت: سوریه، شهید سلیمانی به عنوان کشوری که دوستش داشت، در مسیر مقاومت باقی خواهد ماند و با دشمن سازش نخواهد کرد. امروز بعد از جنگ نظامی با جنگ اقتصادی و فرهنگی مواجه هستیم. نمی گذاریم خون شهدا ریخته شود.

پیش از این، شخصیت های عراقی با گرامیداشت دومین سالگرد فرماندهان پیروزی، از شهیدان سلیمانی و المهندس صحبت کردند. رئیس جمهور عراق روز گذشته در مراسمی در بغداد با اشاره به خدمات «شهید سلیمانی» به این کشور در مبارزه با داعش گفت: «شهید سلیمانی برای مبارزه با داعش به کمک ما آمد.

برهم صالح افزود: در سالروز شهادت سرداران پیروزی بار دیگر پیروزی بر داعش و شکست پروژه این گروه تروریستی در عراق را گرامی می داریم. وی در سوی دیگر سخنان خود تاکید کرد که دولت جدید عراق باید بتواند بر بحران کنونی فائق آید.

فالح الفیاض رئیس سازمان بسیج مردمی به وی گفت: ما در مسیر تسخیر فرماندهان هستیم. ما با فرماندهان پیروز سوگند یاد می کنیم که از عراق دفاع کنیم. وی گفت: قیام در جمع سرداران شهید ما ارزش هایی چون امنیت و قداست میهن است. پیروزی بر داعش بزرگترین رکورد تاریخ است.

رئیس سازمان بسیج مردمی با اشاره به لزوم خروج هر چه سریع‌تر نیروهای خارجی با فرماندهی نیروهای آمریکایی گفت: ما به همراه دولت تصمیم گرفته‌ایم میزان بازگشت نیروهای خارجی را محاسبه کنیم.

دکمه بازگشت به بالا