اجتماعی

دشمن به دنبال ایجاد دودستگی و تفرقه در جامعه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق شامگاه دوشنبه در جمع عزاداران حسینی در تبریز با اشاره به واقعه غدیر و اصرار پیامبر اکرم (ص) بر رساندن رسالت و رسالت خود از درگاه خداوند متعال، اظهار داشت: در این راستا، امام خمینی (ره) نیز در این مراسم حضور داشتند. : مردم در آن زمان به موضوع توجه نکردند، حتی امروز در برخی از محافل دانشگاهی مطرح می کنند که واقعه غدیر در مقطعی از تاریخ رخ داده و از دنیا رفته است.

دشمنان همه این مسائل را در مورد غفلت از واقعه غدیر مطرح می کنند و می افزایند: غدیر و بحث امامت در کنار بحث تاریخی، مولفه دینی دارد و مبنایی برای شیعه است. زندگی شیعیان متأسفانه امروز به فراموشی سپرده شده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: در 60 سال همان مردمی که در روز عاشورا در محضر امام حسین(ع) عاشق پیامبر بودند.آ) ایشان در آن زمان برخاستند و سعی کردند اهل بیت را متمایز کنند، به طوری که طبق رساله علم امام مرحوم علامه طباطبایی، با وجود 35 هزار روایت در مسائل فقهی، حتی یک روایت وجود ندارد. در روايت از امام حسين(ع) در مورد مسأله شريعت سؤال شد كه به معناي جدايي و ترك اهل بيت است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از رحلت پیامبر اسلام کم کم به جایی رسیدند که به بهانه حرام بودن نوشتن حدیث و مغایرت با قرآن، سخنان علی را مکتوب نکنید. بلغم علاوه بر منع از تحریر احادیث در فضایل حضرت علی (ع)آ) او خطبه را تا حضرت علی (ع) حرام و واجب کرد.آ) در منبرها لعنت انجام دادن

حجت الاسلام والمسلمین مصدق ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی جدایی اهل بیت از مردم و دین است. چی در آن زمان اتفاق می افتاد و امروز نیز در حال وقوع است جانشینان علیه امامان معصوم مطرح شد.

وی با اشاره به وقایع روز عاشورا خاطرنشان کرد: آنچه موجب تضعیف ارزش‌های اسلامی و وضعیت کنونی در زمان پیامبر اسلام شد، در روز عاشورا به امام حسین (ع) تبدیل شد.آ) باید از گسترش فحشا و شرارت در جامعه می گفتند سعی کرده اند فحشا و شرارت را در جامعه گسترش دهند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: وقتی امام حسین (ع)آ) گفت با یزید بیعت می کنم، گفت نمی توانیم با یزید بیعت کنیم و این مهم ترین اعلامیه اش در راه کربلا بود. آه تو شمشیرها مرا نابود می کنند، اما دین مرد ماندن

امام حسینی بودآ) در مدرسه امام علی(ع) بود.آ) آیا آنها تربیت شده اند، آیا می توانند با یزید بیعت کنند؟ فرمود: امام حسین(ع)آ) او در سال 50 هجری قمری به امامت رسید و تا سال 60 هجری قمری چیزی نگفت، اما پس از اینکه معاویه و یزید در سال 60 هجری قمری به قدرت رسیدند، دید که اگر چیزی نگوید، دین از بین می رود.

حجت الاسلام والمسلمین مصدق خاطرنشان کرد: امروز اتاق فکر دشمن در صدد از بین بردن وحدت و یکپارچگی مردمی است که بعد از چندین سال نظام جمهوری اسلامی را حفظ کرده اند و مهم ترین کار انسجام سیاسی است. مسائل مسائل مذهبی بلغم دین می کنند شما از بین رفتن

وی ادامه داد: دشمنان مردم و نظام امروز در صدد القای شبهه نسبت به روحانیت در جامعه و تضعیف باورهای دینی مردم هستند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: متاسفانه برخی محافل حسینی را به مجالس بزرگداشت امام حسین تبدیل کرده اند.آ) نه

وی گفت: خدا را شکر که قدم شما را به این محافل و مجالس سنتی برای اهل بیت باز کرد.آ) محبت و فداکاری را احضار کنید.

دکمه بازگشت به بالا