عمومی

«دلار» برای اینهـا؟ – مخبران

سرخپوشان در حال حاضر دو بازیکن تاجیک به نام های وحدت حنانوف و منوچر صفروف و البته شرجود تمیرف از ازبکستان را در اختیار دارند. هیچ یک از این سه بازیکن به گونه ای عمل نکردند که هواداران را متقاعد کند یا احساس کنند که چنین نمونه ای در کشور وجود ندارد. * آیا در این شرایط اقتصادی و با این همه بدهی، برای جذب چنین افرادی باید «دلار» هزینه کرد؟

به گزارش مخبران، این روزنامه دنیای اقتصاد در همه جای دنیا هزینه کردن برای جذب بازیکنان خارجی به یک اندازه توجیه دارد؛ مهره جذب شده بالاتر از سطح بازیکن کشور است و با هزینه های معقول می توان از آن استفاده کرد. البته بازیکنان خارجی در این فصل برای پرسپولیس بازی می کنند: سرخپوشان در حال حاضر دو بازیکن تاجیک به نام‌های وحدت حنانوف و منوچر صفروف و البته شرجود تمیرف از ازبکستان را دارید.س: در این شرایط اقتصادی و با این همه بدهی، آیا برای جذب چنین افرادی باید «دلار» هزینه کنید؟

یکی بخر، دوتا بگیر!

ابهام جدی از ابتدا در مورد دو بازیکن تاجیک پرسپولیس وجود داشت. چطور شد که کادر فنی پرسپولیس به طور اتفاقی از دو بازیکن تیم تاجیکستان خوشش آمد و هر دو را با هم خرید؟ شما می توانید هر بازیکن تیمی را در سراسر جهان دوست داشته باشید و سعی کنید او را انتقال دهید، اما استخدام دو بازیکن به طور همزمان می تواند کمی ترسناک باشد و فرمول قدیمی “یک بخر، دو بخر” را تحریک کند. معمولا زمانی که چنین خریدهایی انجام می شود، حداکثر یک تا دو بازیکن تاثیرگذار خواهند بود، اما مدیر برنامه آنها روند نقل و انتقالات را برای خرید همزمان دو بازیکن مشروط می کند. همچنین بسیار نادر است که چنین نقل و انتقالاتی موفقیت آمیز باشد. نمونه های تاریخی زیادی در تخت جمشید داریم. در دوران حضور برونکو، دو بازیکن اوکراینی به نام های پلانسکی و پریموف جذب شدند که هیچ کدام مفید نبودند و یک حاشیه کامل ایجاد کردند. اوایل دهه 80 و در دوران مربیگری علی پروین، این دو بازیکن پانامایی با هم به پرسپولیس آمدند اما آنها هم بی فایده بودند. همچنین در دوران حکومت اول محمدحسن انصاری فرد در پرسپولیس، دو بازیکن سوری به نام‌های زیاد شبو و طارق جابان پیراهن‌های قرمز رنگی به تن می‌کردند که هنوز به درد نمی‌خورد. این اتفاقی است که برای دو بازیکن تاجیک این تیم رخ داد. منوچر صفروف خیلی زود نشان داد که هیچ تفاوتی با مدافعان راست همیشگی لیگ برتر ندارد. شکاف بزرگ اتحاد مقابل نفت و آلومینیوم آبادون شاید در دو جام سرنوشت پرسپولیس را تغییر داد.

مگر ما تامیروف در ایران نداریم؟

شیرزد تمیروف پنج بازی است که در خط حمله پرسپولیس بازی می کند و این تیم هنوز گلی نزده است. البته او زیاد می دود، می جنگد و پرس می کند، اما از نظر مهارت های شخصی و تهاجمی نشان نداده است که باید باشد. شرجود در دقایق ابتدایی بازی نفت و پرسپولیس در آبادان حرکات خوبی داشت و با همان درخشش خفیف در دربی تهران و بعد اصلاح شد، اما شرایطش واقعاً برایش هزینه انتقال نداشت (هر عددی موجه باشد). آیا مهاجمان ایرانی واقعاً می توانند به خوبی تامیروف باشند؟ چه چیزی بیشتر از مهدی عبدی یا حامد پاکدل دارد؟

به جوانان اعتماد کنید

شاید تامیروف ازبکستان از این هفته شروع به گلزنی کند یا با ترکیب هنانف چشم انداز خط دفاعی پرسپولیس را بسازد. این خوش بینانه ترین تصویری است که می توانیم از آنها داشته باشیم، اما باز هم سوال اینجاست که چرا جوانان و پرسپولیس را به چنین فرصتی برای آزمون و خطا، تجربه و بهتر شدن و بالغ شدن امیدوار نکنیم؟ چرا خارجی ها حق و حق خطا دارند اما جوانان ایرانی نه؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا