عمومی

دلایل فرهاد مجیدی برای جدایی

“این یک شغل است. فرهاد مجیدی و استقلال هر دو به پیشرفت یکدیگر کمک کردند و حالا مربی جوان فوتبال ایران قصد دارد قدمی متفاوت برای تبدیل شدن به یک چهره بین المللی بردارد.

مخبران تایپ و استناد شده است “ورزش سه”، اتفاقی که هواداران استقلال از آن می ترسیدند بالاخره رخ داد. فرهاد مجیدی سرمربی جوان و موفق آبی ها پس از یک فصل فوق العاده و قهرمانی با رکوردهای فراموش نشدنی از هواداران استقلال خداحافظی کرد و برای پیگیری چالش های دوران مربیگری خود راهی امارات شد.

فرهاد مجیدی در فصل گذشته در نهایت از این فرصت استفاده کرد و با شروع فصل و با سلیقه خود کار خود را در باشگاه استقلال آغاز کرد و حاصل این برنامه ریزی دقیق به اصیل ترین قهرمان تاریخ لیگ برتر تبدیل شد. گروهی از هواداران استقلال قطعا از فرهاد مجیدی ناراحت هستند و احساس می کنند او با شرایط خوبی از این باشگاه جدا شده است. چالش امارات قطعا برای این مربی جوان سخت است، اما ویژگی «فرهاد مجیدی» او را مجاب به پذیرش این پیشنهاد کرده است.

هر چقدر هم که یک مربی یا بازیکن در مورد باشگاه و عشق به رنگ و لباس صحبت کند، شکی نیست که در نهایت انگیزه های شخصی و میل به پیشرفت شخصی برای همه انسان ها مهمتر است. در فوتبال ایران بعد از انقلاب سرمربی هیچ وقت فرصت کار در خارج از کشور را پیدا نکرد و علیرغم شایعاتی که در مورد امیر قلعه نونی، یحیی گل محمدی یا علی دایی شنیده می شد، هرگز این اتفاق نیفتاد.

هر فردی در فوتبال در هر موقعیتی همیشه مراقب پیشرفت شخصی است و در واقع قدم بعدی است. پیوستن به تیم محبوب یک کشور یا تیم ملی یا مهاجرت به خارج از کشور. شاید در مقطع فعلی و حتی با پیشنهاد، فرهاد مجیدی در حدی نباشد که بتواند روی نیمکت تیم ملی باشد و به همین دلیل حضور در لیگ امارات را برای ادامه چالش دوران مربیگری خود انتخاب کرد.

الاتحاد کلبا (اکنون مقصد احتمالی سرمربی سابق استقلال) یک سال پیش با برانکو به توافق رسید و البته ناکام ماند. حضور مربیان بین المللی و بازیکنان باکیفیت در لیگ امارات، امکانات فوق العاده و البته آرامش فراوان، فرهاد مجیدی را مجاب کرد تا از این فرصت استفاده کند و مسیر موفقیت را در تمرینات دنبال کند.

تاکنون حتی به فکر رقیب احتمالی فرهاد مجیدی هم نبوده که روی نیمکت تیم ملی باشد (مثلاً به عنوان یکی از اهداف نهایی) و موفقیت او در امارات برای حفظ آن جایگاه خوبی دارد. موقعیت. احتمال حضور روی نیمکت سایر تیم های بزرگ فوتبال امارات نیز وجود دارد و در واقع فرهاد مجیدی در صورت موفقیت، صدرنشین بازار مربیگری آسیا خواهد شد.

این منفعت شخصی است که در طبیعت همه مردم وجود دارد، حتی اگر احیا شود. فرهاد مجیدی و استقلال هر دو به پیشرفت یکدیگر کمک کردند و حالا سرمربی جوان فوتبال ایران قصد دارد گامی متفاوت برای تبدیل شدن به یک چهره بین المللی بردارد.

البته هواداران پرشور استقلال این تصمیم ناگهانی را نپذیرفتند و ممکن است از دست مربی جوان و محبوب تیمش ناراحت شوند. اما این پاسخ طولانی نخواهد بود و فرهاد مجیدی حق دارد راهی را که می خواهد طی کند.

اما چالش ماندن در استقلال می تواند به پیشرفت آنها کمک کند. با این حال قطعا این اولین شانس او ​​برای قهرمانی در فصل آینده بود و حتی هواداران آبی با فرهاد مجیدی آرزوی موفقیت در آسیا را داشتند. درستی یا نادرستی این تصمیم تنها به مرور زمان مشخص می شود. حتی مربیان موفق فوتبال ایران، برونکو یا استراماسیونی، روزهای سختی را در کشورهای حاشیه خلیج فارس سپری کرده اند و گاهی این عدم تحمل می تواند به زودی گریبان فرهاد مجیدی را بگیرد.

فرهاد مجیدی همه را شگفت زده کرد و تصمیم متفاوتی برای آینده اش گرفت. این ستاره جذاب و کاریزماتیک طی سه دهه گذشته با تصمیمات ناگهانی خود همه را شگفت زده کرده و حالا فوتبال امارات را برای قدم بعدی انتخاب کرده است. بدیهی است که چند ماه دیگر زمان خوبی برای قضاوت درباره درستی تصمیم سرمربی موفق و محبوب استقلال خواهد بود، اما شکی نیست که فرهاد مجیدی یکی از درخشان ترین روزهای مربیگری و بازیکن بزرگ فوتبال خواهد بود. ذهن او.”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا