بین الملل

دو کشته در تیراندازی در فرودگاه مولداوی/ مهاجم دستگیر شد

دو کشته در تیراندازی در فرودگاه مولداوی/ مهاجم دستگیر شد

پلیس ویژه مولداوی یک تبعه تاجیکستانی را که در فرودگاه بین‌المللی کیشیناو آتش گشود، دستگیر کرد.

به گزارش مخبران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ساعاتی پیش پلیس کیشیناو، پایتخت مولداوی، اعلام کرد که یک مرد ۴۳ ساله تاجیکستانی در فرودگاه این شهر اقدام به تیراندازی کرده است و به همین دلیل مسافران از فرودگاه تخلیه شده‌اند؛ اما این حمله دو قربانی داشت.
در بیانیه پلیس مولداوی آمده است: سربازان پلیس ویژه توانستند مهاجم فرودگاه کیشیناو را دستگیر کنند. در حال حاضر، خطر رفع شده است. مهاجم مجروح شده و تیم پزشکی در حال رسیدگی به حال او هستند.
دورین رچان، نخست‌وزیر مولداوی گفت: یک حادثه امنیتی جدی در فرودگاه بین‌المللی کیشیناو روی داد. یک شهروند ۴۳ ساله تاجیکستانی به دلایل امنیتی از ورود به مولداوی منع شد؛ اما در خلال روند استرداد، با تپانچه‌ای که از یک افسر پلیس مرزی دزدیده بود، به یک گارد مرزی و یک افسر امنیتی فرودگاه شلیک کرد.
طبق اطلاعات اولیه، این تبعه تاجیک از ترکیه وارد مولداوی شده بود، اما کارکنان فرودگاه به او اجازه ورود به این کشور را ندادند.
این فرد همچنین چند تن از حاضران در فرودگاه را به‌عنوان گروگان سپر خود کرده بود.
 انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا