عمومی

دیدار رئیس مجلس با خانواده شهید آتش نشان

به گزارش مخبران،

خلیب اف در این نشست خاطرنشان کرد: پس از حادثه دلخراش پلاسکو به خانواده های آتش نشانان گفتم تا زمانی که زنده هستم مدیون 16 آتش نشانی هستم که هر جا که بودم جان صدها نفر را نجات دادند. من وظیفه خود می دانم که به خانواده های آنها خدمت کنم و کاری که می توانم برای آنها انجام دهم.
وی یکی از خواسته های خانواده های شهدا را این است که آتش نشانان شهدای خدمت در حادثه پلاسکو محسوب شوند.
این سخنران افزود: این شهدا می توانستند ساختمان را ترک کنند اما برای اطمینان از خروج همه از ساختمان، هر طبقه را مورد بازرسی قرار دادند و این حادثه تلخ رخ داد اما تنها چند نفر از نگهبانان زیرزمین ساختمان کشته شدند. هیچ کس دیگری مجروح نشد.
وی با اشاره به اینکه برخی استدلال می کنند که اگر چنین حادثه ای در کشور دیگری اتفاق می افتاد به کسی آسیب نمی رسید، خاطرنشان کرد: ۷۰ نفر در یک حادثه مشابه در یک کشور جان خود را از دست داده اند. بنابراین ما مدیون رشادت و فداکاری آتش نشانان خود هستیم.
آقای فریدمن به تلاش آتش نشانان پلاسکو برای شهید نامیدن آنها اشاره کرد. خلیب گفت: من یک ماه پیش مجدداً موضوع را پیگیری کردم و به مقام معظم رهبری توضیح دادم که این شهدا نمونه عینی مردمی هستند که فداکاری های خود را انجام داده اند، برای حفظ جان مردم. انقلاب موضوع را پذیرفت و از نظر زمانی مصادف با سالگرد این شهدا بود. پس برای ادای احترام و ابراز همدردی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه پلاسکو خدمت رسیدم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست پدر داداشی برای افزایش حقوق آتش نشانان گفت:
پدر شهید داداشی از مشکلات زندگی آتش نشانان و نامناسب بودن حقوق آنها به دلیل سختی کار و کمبود تجهیزات گفت و از رئیس مجلس خواستار بهبود وضعیت پرداختی آتش نشانان شد.
وی گفت: با وقوع حادثه دلخراش پلاسکو عده ای تصمیم گرفتند با سوء استفاده از این حادثه خشم و التهاب در جامعه ایجاد کنند اما خانواده شهدای این حادثه اصراری بر چنین چیزی نداشتند.
شهید «امیرحسین داداشی» متولد 1368 و از آتش نشانان ایستگاه شماره 46 آتش نشانی است. بقایای ساختمان پلاسکو به دام افتاد.
آتش سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو روز پنجشنبه 28 دی ماه 1396 در چهارراه استانبول مرکز تهران رخ داد.
ساختمان پلاسکو پس از آتش سوزی به طور کامل فروریخته است. ساختمان پلاسکو پس از 3.5 ساعت سوختن فروریخت و 16 آتش نشان زیر آوار گرفتار شدند.

دکمه بازگشت به بالا