عمومیمطالب برتر

راهنمای خرید محصولات آناهیتا گیلان، آسوده خاطر خرید کنید

یکی از حساس ترین تصمیمات هنگام برنامه ریزی برای شروع یک پروژه، انتخاب برند میلگرد است. در ایران بسیاری از تولیدکنندگان میلگردهای فولادی را برای مصارف ساختمانی و صنعتی تولید می کنند. هر کدام از این تولیدکنندگان معیارها و استانداردهای مختلفی را برای تولید در نظر می گیرند.

بنابراین محصولاتی که تولید می کنند از نظر فنی، مکانیکی و حتی کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند. این امر انتخاب پیمانکاران و مهندسان را دشوار می کند.

در میان تولیدکنندگان داخلی، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان یکی از نام های شناخته شده است. در ادامه به بررسی شرایط تولید، کیفیت و مشخصات میلگرد آناهیتا ا، این تولیدکننده مطرح می پردازیم. اگر نمی دانید که میلگرد آناهیتا بهترین گزینه برای پروژه شماست یا خیر، این مقاله را از دست ندهید.

شرایط تولید محصولات کارخانه فولاد آناهیتا

کارخانه فولاد آناهیتا در شهر رشت از سال 1392 به صورت تخصصی در زمینه تولید میلگرد فعالیت می کند. این شرکت محصولات خود را با تکیه بر افراد متخصص و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا تولید می کند.

پس از ساخت، از تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته برای کنترل خواص مکانیکی و شیمیایی محصولات خود استفاده می کند تا از انطباق کامل با استانداردهای ملی و بین المللی اطمینان حاصل شود. از این رو اگرچه مدت زیادی از فعالیت این کارخانه نمی گذرد اما توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین کارخانه های ایران مطرح کند.

نکته جالب این است که کیفیت محصولات فولادی این کارخانه تا حدی تضمین شده است که به کشورهای همسایه نیز صادر می شود. بنابراین اگر تصمیم به خرید میلگرد از این کارخانه که یکی از پرمصرف ترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان است دارید، از کیفیت این محصول مطمئن باشید.

مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا

کارخانه فولاد آناهیتا کلیه محصولات خود را بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 تولید می کند که در گریدهای زیر می باشد:

  • میلگرد مارپیچ آج 340 یا همان گرید A2
  • میلگرد جناغی آج 400 و 420 یا همان گرید A3
  • و میلگرد مرکب آج 500 و آج 520 یا همان گرید A4

طراحی آج و تمامی مشخصات هندسی اعم از ارتفاع، گام، عرض و زاویه آج با حساسیت بالایی تعیین می شود.
چرا که این شاخص ها تأثیر قابل توجهی بر میزان گیرایی میلگرد در بتن دارند. علاوه بر این، خواص مکانیکی محصولات مانند تنش تسلیم، استحکام کششی و درصد ازدیاد طول نسبی مطابق با استانداردها است.

ابعاد میلگرد آناهیتا

تاکنون با ویژگی ها و مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا آشنا شدید; اما همچنان برای انتخاب این مقاطع باید معیارهای دیگری را در نظر بگیرید. یکی از مهمترین معیارها ابعاد محصول است. بدون شک این مقاطع فولادی باید متناسب با پروژه طراحی شده شما باشند. خوشبختانه با وجود ابعاد گسترده این محصولات نیازهای بسیاری از پروژه های ساختمانی شما برآورده می شود. با این حال، نباید بدون اطمینان انتخاب کنید.

در این کارخانه میلگرد آج 340 با علامت اختصاری A.G.J.U تنها در سایزهای 8 و 10 میلی متر تولید می شود. در مقابل آج 400 و آج 420 در سایزهای 12 تا 32 تولید می شوند. این گرید را می توانید با علامت اختصاری A.G.C.T که روی آن حک شده است شناسایی کنید. در نهایت میلگردهای آج 500 و آج 520 در سایزهای 12 تا 32 و با علامت اختصاری A.G.S.T تولید می شوند.

وزن محصول آناهیتا

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم مقاطع فولادی وزن آنهاست. زیرا به کمک این عملکرد می توانید از کیفیت میلگرد بستر مطمئن شوید. این مقاطع فولادی زیربنای پروژه های ساختمانی هستند و باید استحکام ساختمان را تضمین کنند. اما وزن آنها نمی تواند کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد. در غیر این صورت در مواقع اضطراری آسیب بیشتری وارد می کنند.

همانطور که گفته شد محصولات آناهیتا بر اساس استانداردها تولید می شوند. بنابراین دارای وزنی معادل حداقل وزن مجاز مندرج در جدول اشتال می باشند. وزن میلگرد با توجه به هر شاخه محاسبه می شود. توجه داشته باشید که طول هر شاخه یا 6 یا 12 متر است و عرضه این محصولات به این ابعاد بستگی دارد. بنابراین، اگر کسی می خواهد در اندازه کوچکتر خرید کند، باید به یک فروشگاه خرده فروشی مراجعه کند.

قیمت محصولات آناهیتا گیلان

قیمت میلگرد آناهیتا آخرین موردی است که باید در هنگام خرید این قطعات فولادی در نظر داشته باشید. همانطور که قبلا اشاره کردیم میلگردهای آناهیتا با حداقل وزن مجاز در استانداردها تولید می شوند. از آنجایی که قیمت مقاطع فولادی بر اساس وزن تعیین می شود، میلگرد های سبک وزن آناهیتا قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری دارند.

در این مقاله با ویژگی های محصولات فولادی آناهیتا گیلان آشنا شدید. در صورتی که مشخصات، ابعاد و گرید این محصولات با پروژه کاری شما مطابقت دارد، می توانید آنها را خریداری کنید. به خصوص اگر قصد ساخت پروژه ای در شهرهای شمالی این کشور را دارید.زیرا در این صورت هزینه حمل و نقل بسیار کمتری پرداخت می کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید که مقاطع فولادی آناهیتا بهترین انتخاب برای پروژه شما هست یا خیر می توانید با مشاوره تخصصی رایگان، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا