اجتماعی

رفع اختلاف بین مجلس و دیوان عدالت، وضعیت شوراها را مشخص می‌کند

استاندار تهران گفت: حل اختلاف مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری وضعیت برخی شوراهای اسلامی را مشخص می کند.

به گزارش مخبران، محسن منصوری در حاشیه بررسی توانمندی های شهرستان پاکداش با اشاره به ورود دادگاه اداری اعضای شوراهای اسلامی برخی شهرهای تهران گفت: نظارت بر انتخابات و عدالت اداری باید لغو شود. .

وی ادامه داد: دیوان عدالت اداری وارد ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی برخی شهرها شده و رأی هیأت نظارت بر انتخابات نشأت گرفته از شورای اسلامی را نقض کرده است.

استاندار تهران افزود: مجلس شورای اسلامی معتقد است که نمی توان به دیوان عدالت اداری اجازه ورود به موضوع انتخابات شوراها را داد، بنابراین شورای نگهبان مصوبه ای داشت که برخی از شروط آن را ایراد می گرفت که مجلس آن را حل کرد. اعتراض و بار دیگر به شورای نگهبان ارسال شد.

منصوری تاکید کرد: در صورت تایید مصوبه شورای نگهبان، رای هیات نظارت بر شوراهای اسلامی قابل تصویب است و در صورت عدم تایید، رای دیوان عدالت اداری، وزارت کشور و مجریان دولت ها در جریان نیست. این رابطه

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر مسائل برخی شوراهای اسلامی حل شده و منتظر تصمیم نهایی مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری هستیم. در برخی از شوراها تنها یک عضو جایگزین شده است که اصولاً تأثیری بر شورا و ساختار آن ندارد که ممکن است منجر به انتصاب شهردار شود، اما در صورت خروج گروهی از شورا ممکن است مشکل باشد. و دیگری را وارد کنید.

منصوری افزود: در برخی شوراها حدود یک ماه است که شهردار منصوب شده و فعالیت آنها آغاز شده است و با تغییر اعضا ممکن است وضعیت شهردار در ابهام قرار گیرد زیرا ممکن است این اعضا دوباره از شورای اسلامی خارج شوند که شورا رای موافق داد. بازگشت پنج عضو حذف شده

وی با اشاره به بازدید یک روزه از نقاط مختلف پاکدشت گفت: یکی از پروژه های بزرگ این شهرستان و استان تهران، 35 کیلومتری کمربندی جنوبی پاکدشت، محور امام رضا(ع) شریان اصلی شهر تهران است. . خودروها همواره با ترافیک سنگین مواجه هستند و اجرای این طرح باعث کاهش بار ترافیکی در این محور می شود.

استاندار تهران گفت: برای تکمیل پروژه ۴ هزار میلیارد تومان وام نیاز است. راهکارهای اخذ وام و تغییر کاربری در مسیر بررسی شده و این طرح در قالب طرح سفر به رئیس جمهور پیشنهاد شده است. برای تسریع در اجرای آن. این پروژه با تکمیل 10 کیلومتر از فاز اول به صورت مرحله ای در حال اجراست.

وی با اشاره به پایانه صادرات میوه و تره بار و محصولات کشاورزی به عنوان یکی دیگر از پروژه های بزرگ در این نقطه از استان تهران خاطرنشان کرد: پاکدشت قطب عمده تولید گل و گیاه و شهرستان های جنوب شرق تهران قطب تولید هستند. محصولات کشاورزی مختلف اما این ساختار پایانه تحول قابل توجهی در اقتصاد کشاورزی استان ایجاد می کند.

استاندار تهران تاکید کرد: پاکدشت که دارای 4 شهرک صنعتی فعال است یکی از قدرتمندترین شهرستان های استان تهران است. این تولیدکنندگان شهری مشکلاتی مانند نقدینگی، مسائل زیست محیطی، تامین مواد اولیه و برخی مشکلات با بانک ها دارند. در جلسه ستاد تسهیل کننده مسائل بررسی و راهکارهای برون رفت از آن ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا