فرهنگ و هنر

روایت مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از وضعیت بیمه تامین اجتماعی اعضایش

در سال 1400 اعلام کرد که بیش از 4600 نفر از فرهنگ، هنر و رسانه را به سازمان تامین اجتماعی معرفی خواهد کرد.

به گزارش مخبران، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر حدود ۴۴ هزار نفر از فرهنگیان هنری کشور از خدمات بیمه تامین اجتماعی صندوق اعتباری هنر برخوردار هستند.

وی افزود: مشابه مطالعات انجام شده; ارائه خدمات بیمه تامین اجتماعی یکی از موثرترین خدمات دولتی برای جامعه فرهنگی، هنری و رسانه ای کشور است. خدمات ارتباط مستقیم با سلامت روان جامعه.
مشاوران وزیر فرهنگ در ادامه بیان کردند: بیش از 60 درصد حق بیمه سالانه اعضا (معادل 120 میلیارد تومان در سال 1400) توسط دولت تامین می شود.

افزود: بیمه گران می توانند با پرداخت سرانه درمان از کلیه امکانات مراکز درمانی موسسه تامین اجتماعی در سراسر کشور و امکانات تشخیصی، درمانی و دارویی این نمایندگی استفاده کنند. تعداد افراد تحت تکفل.

وی با اشاره به افزایش نرخ ماهانه حق بیمه تامین اجتماعی و سرانه درمان در سال جاری گفت: این افزایش سالانه از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام می شود و صندوق هیچ دخالتی در محاسبه و افزایش نرخ حق بیمه ندارد. افزایش حقوق پایه و در نتیجه افزایش حق بیمه پرداختی کارفرمایان و مشاغل آزاد در سال جاری، میزان حق بیمه پرداختی اعضا و حق بیمه صندوق. بنابراین سهم صندوق به هر بیمه‌گر از 270 هزار تومان به 425 هزار تومان افزایش یافته و مقدار قابل توجهی از وجوه دریافتی از بودجه به یارانه تامین اجتماعی اعضا اختصاص یافته است.

اضافه شد: اعضای صندوق اعتباری از کمک های ویژه برای حق بیمه ماهانه و بیمه گذاران خود برخوردار می شوند که هر ساله معادل 10 درصد از نرخ های 18، 14 و 12 درصدی برای کارفرمایان مشاغل و حرفه های مستقل است. طرح انتخابی بر اساس 2 یا 4 یا 8 درصد پرداخت می کند. به همین ترتیب در سال 1401 میزان ماهانه حق بیمه تامین اجتماعی (سهم انفرادی) بدون در نظر گرفتن سرانه 12%، 86381 تومان، 14% 172763 تومان و 18% 345526 تومان توسط سازمان تامین اجتماعی تعیین شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، هیئت عمومی را برای پیگیری و طرح شکایت شخصی یکی از اعضای استان حمدان در مورد نحوه محاسبه حق بیمه مشاغل آزاد از یک شرکت تامین اجتماعی هدایت کرد. وی گفت: دیوان عدالت اداری میزان حق بیمه پرداختی مشاغل آزاد و مشاغل آزاد و اعضای صندوق اعتباری هنر را در سال 1400 محاسبه می کند.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر، زمان معرفی تامین اجتماعی به واجدین شرایط را از 3 ماه به یک ماه در قالب برنامه های صندوق امسال کاهش داد: در تلاش هستیم تا با سازمان تامین اجتماعی هماهنگی داشته باشیم.

اعضای صندوق اعتباری بیمه هنر مشروط به برخورداری از مزایای بیمه تامین اجتماعی هنرمندان هستند: سن متقاضی طبق استانداردهای موسسه تامین اجتماعی باید حداقل 18 سال و حداقل 50 سال تمام باشد. سال ها. در صورتی که سن متقاضی بیش از 50 سال باشد، داشتن 1 سال سابقه بیمه برای هر سال حداکثر سن الزامی است. متقاضیان دارای حداقل ده سال سابقه بیمه از شرط سنی معاف هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا