عمومی

روستای قرآنی اندبیل خلخال از نمایشگاه ایام فاطمیه میزبانی می‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام صابر طهماسبی در گفتگو با خبرنگار آنلاین بر الگوپذیری مردم به ویژه فعالان فرهنگی و قرآنی با پذیرش صیانت از حضرت فاطمه (س) تاکید کرد.س), تدوین برنامه های بزرگداشت شهادت حضرت زهرا (س)E) و به ایام فاطمیه اشاره کرد و گفت: ایام فاطمیه با موضوع «سبک زندگی فاطمی و تربیت سلیمانی» در شهرستان خلخال برگزار می شود.

وی ترویج فرهنگ فاطمیه را یک نیاز اساسی در جامعه دانست و گفت: گسترش فرهنگ فاطمیه زمینه ساز گسترش و ترویج ارزش های دینی است و سازمان تبلیغات اسلامی در این زمینه رسالت خطیری دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلخال به ایام فاطمیه در این شهرستان اشاره کرد و افزود: برگزاری 20 جلسه سخنرانی در مساجد شهرستان و روستا، ختم قرآن در زندان خلخال، برپایی دسته های عزاداری با هیئت های مذهبی و تجمع در مسجد فاطمه الزهراس) خلخال یکی از برنامه های اختصاصی فرهنگی و قرآنی ایام فاطمیه است.

برگزاری نمایشگاه فرهنگی مذهبی ایام فاطمیه به همت روستای قرآن ایندبیل اعلام کرد و گفت: اختیار ایندبیل خلخال یکی از هفت روستای قرآنی کشور در سال جاری ادای احترام زیادی به مردم منطقه و منطقه است. دارالاراشاد اردبیل علاوه بر فعالیت های دانشگاهی در حوزه قرآن، اجرای مراسم در مناسبت های ملی و مذهبی را بر عهده دارد.

وی گفت: با کمک موسسه قرآن روستا ایندبیل و نمایشگاه فرهنگی و مذهبی ویژه ایام فاطمیه برای ارائه تاریخچه اسلام هجرت خلخال و سیره فاطمی تدارک دیده شده است.س) حضرت زهرا با جلوه های نور و تصویر برای تداعی نسب و مظلومیت طراحی شده است.س)، سبک زندگی علوی و فاطمی باید برای بازدید کننده توضیح داده شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خلخال به تداوم مساعدت و حمایت های صادقانه از خانواده های بی بضاعت شهرستان اشاره کرد و گفت: علاوه بر اداره اوقاف و امور خیریه، طبخ و تحویل غذای گرم، اعزام روحانیون به مدارس دخترانه، اعزام روحانیون دهکده ها، سخنرانی برای اجرای زنده در فضای مجازی و مسابقات فرهنگی ویژه بانوان با همکاری حوزه علمیه خواهران از دیگر برنامه های بزرگداشت ایام فاطمیه در شهرستان خلخال است.

دکمه بازگشت به بالا