عمومی

رویداد ملی توانمندسازی «شهید اصلانی» در اردبیل برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام رضا غلامی پیش از ظهر دوشنبه در این دوره در اردبیل، اظهار کرد: رویداد ملی توانمندسازی «شهید اصلانی» با حضور امامان محلات هدف و سایر کنشگران و فعالان دینی، تربیتی و فرهنگی مساجد در اردبیل برگزار شد.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم یک محله را اداره کنیم باید از مدل امامت استفاده کنیم چرا که مسجد باید محور محله قرار بگیرد.

مدیرکل امور مجلس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و قائم مقام بنیاد هدایت گفت: محور حکمرانی محلی باید مسجد باشد، بنابراین امامت و مسجد تبدیل به حرف‌های محوری در محله می‌شوند.

حجت‌الاسلام غلامی ادعای تمدن‌های جهانی مبنی بر خوشبخت کردن مردم را یادآور شد و افزود: هیچیک از تمدن‌های بشری نتوانسته‌اند ادعاهای خود را در این زمینه عملی کنند.

وی به موضوع جهاد تبیین نیز اشاره کرد و ادامه داد: باید امروز همان نقطه‌ای را که سپاه شیطان مورد هجمه قرار می‌دهد را زیر نظر داشته باشیم و در همان نقطه به تبیین بپردازیم.

کار تشکیلاتی لازمه تقویت مشارکت مردم در امور فرهنگی و اجتماعی است

مدیرعامل بنیاد هدایت کار تشکیلاتی را ابزار مهم برای امامان محله در راستای پای کار آوردن مردم برشمرد و خاطرنشان کرد: امام باید بداند برای پیشرفت کار نیاز به شبکه‌سازی و ایجاد حلقه‌های میانی دارد و کار بدون تشکیلات پیش نمی‌رود.

حجت‌الاسلام غلامی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: مهمترین کاری که امام برای انجام وظایف خود باید انجام دهد، این است که با تبیین گره‌های ذهنی مردم را باز کرده و در بصیرت‌افزایی و تقویت سطح آگاهی اقشار مختلف به ویژه جوانان با جدیت فعالیت کند.

به گزارش خبرنگار آنلاین، در ادامه نشست‌های موضوعی و تخصصی نیز در حاشیه این دوره میان امامان محلات و مساجد با کنشگران و فعالان فرهنگی برپا شد.

دوره توانمندسازی «شهید محلاتی» به همت بنیاد هدایت و سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه دوره توانمندسازی حلقه‌های میانی و کنشگران مساجد و محلات به ویژه امامان جمعه پایگاه‌های اجتماعی و مناطق آسیب‌پذیر به همراه تیم تشکیلاتی هر مسجد اعم از کارگروه نوجوان، کارگروه رسانه، کارگروه هیأت، کارگروه قرآنی و کارگروه بانوان در مسجد ابوالفضل (ع) شهرک سینای اردبیل برگزار شد.

دکمه بازگشت به بالا