اجتماعی

رگبار باران در ۲۶ استان/خیزش گردوخاک در ۱۹ استان

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش باران و رعد و برق در 26 استان و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در 19 استان هشدار داده است.

به گزارش مخبران، سازمان هواشناسی هشدار داد رنگ زرد وی از نفوذ سامانه بارشی، احتمال بارش شدید باران، رعد و برق، رگبار تگرگ، احتمال بارش برف در ارتفاعات، رگبار گرد و خاک و نفوذ وزش باد شدید موقتی در مناطق آسیب دیده، افت دما و احتمال مه خبر داد.

این تصادفات روز دوشنبه (18 آبان) در جنوب غربی آذربایجان، آذربایجان جنوب شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، زنجان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، غرب و شمال غرب اصفهان، قم و شمال خوزستان و سایر مناطق رخ داد. سهشنبه. (19 آبان) گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، مرکزی، همدان، لرستان، اصفهان، شمال و غرب چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلوه و بویار احمد، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات سمنان فرض شده است.

چهارشنبه (20 آبان) گیلان، مازندران، گلستان، نیمه جنوبی اردبیل، ارتفاعات سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، شمال یزد، شمال فارس، کهگیلو و بویار احمد و جنوب ایلام. و پنجشنبه (21 آبان) کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، خوزستان، شمال فارس، شمال بوشهر، یزد، لرستان، قم جنوبی، جنوب مرکزی، شمال خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان و سمنان پیش بینی می شود.

در نتیجه این مخاطرات، لغزش جاده ها، اختلال در رفت و آمدهای بین شهری به ویژه هنگام عبور از گردنه های کوهستانی، احتمال ریزش کوه، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و آسیب به صنعت کشاورزی است.

سازمان هواشناسی برای به حداقل رساندن خسارات احتمالی احتیاط در سفرهای خارج از شهر، احتیاط در کوهنوردی و جابجایی ولگردها، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تسریع در برداشت محصولات آماده را توصیه می کند.

همچنین در پی این هشدار، این سازمان از افزایش گرادیان فشار، وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و غبار، نفوذ گرد و غبار خبر داد.

این حوادث روز یکشنبه (17 آبان) در جنوب آذربایجان غربی روز دوشنبه (18 آبان) در چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، غرب اصفهان، شرق لرستان، جنوب همدان، جنوب شرق خراسان رضوی و نواحی شرقی خراسان جنوبی رخ داد. در آذربایجان جنوبی شرقی، زنجان، کردستان، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، قم و شرق و جنوب تهران پیش بینی می شود.

سه شنبه (10 آبان) چهارمحال و بختیاری، کهگیلوه و بویار احمد، لرستان، اصفهان، شمال فارس، مرکزی، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، قزوین، قم، البرز، تهران، سمنان، خراسان، خراسان، این شرایط آب و هوایی بر رضوی حاکم است. ، شرق کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و نیمه شمالی بلوچستان و اردبیل جنوبی، چهارشنبه (20 آبان) چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویار احمد، شمال فارس، اصفهان، مرکزی، لرستان و همدان جنوبی و پنجشنبه (30 آبان) چهارمحال. و بختیاری، کهگیلویه و بویار احمد، فارس، نیمه شمالی کرمان، یزد، اصفهان، شرق لرستان، مرکز و جنوب همدان پیش بینی می شود.

این خطرات عبارتند از: احتمال سقوط اجسام از ارتفاع، احتمال آسیب دیدن ساختمان های موقت، احتمال سقوط بنرهای تبلیغاتی، احتمال شکستن درختان کهنسال، احتمال کاهش کیفیت هوا، کاهش دید و احتمال تاخیر در پرواز و احتیاط در تردد، پرهیز از فعالیت بدنی در فضاهای باز به ویژه برای گروه های حساس، درختان خشکیده و توصیه می کند خودروها در اطراف ساختمان های نیمه کاره، بیلبوردها و امکان ساخت سازه های موقت از جمله پوشش گلخانه ها پارک نشوند.

به گزارش مخبران، احتیاط رنگ زرد به این معنی که یک پدیده آب و هوایی رخ می دهد که می تواند باعث اختلال در سفر و فعالیت های روزانه شود. این هشدار برای آگاهی مردم صادر شده است تا بتوانند برای مواجهه با پدیده جوی کمی شدیدتر از حد معمول آماده شوند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا در صورت نیاز اقدام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا