اجتماعی

زلزله ۵.۳ ریشتری در خوزستان/ اعزام تیم‌های ارزیاب و آماده‌باش هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از وقوع زمین لرزه ۵.۳ ریشتری در مشراگه استان خوزستان خبر داد و گفت که تیم‌های ارزیاب این جمعیت به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شده و جمعیت هلال احمر نیز به حالت آماده‌باش درآمده است.

صادق محمودی در گفت‌وگو با مخبران در این‌باره گفت: در ساعت ۱۴:۴۵ بعد از ظهر امروز زلزله‌ای به بزرگی ۵.۳ ریشتر مشراگه در استان خوزستان را لرزاند. این زلزله در عمق ۱۳ کیلومتری از سطح زمین رخ داده اما در مناطقی از اهواز نیز احساس شده است. کانون زلزله در هفت کیلومتری مشراگه،۲۰ کیلومتری رامشیر و ۲۸ کیلومتری رامهرمز قرار دارد.

وی با بیان اینکه درپی این حادثه امدادگران جمعیت هلال احمر در استان خوزستان به حالت آماده‌باش درآمدند، گفت: همچنین سه تیم ارزیاب از سوی جمعیت هلال احمر برای ارزیابی میزان خسارات احتمالی به روستاهای نزدیک کانون زلزله اعزام شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هنوز اطلاعات دقیقی از میزان خسارات احتمالی این حادثه در دست نیست، گفت: لازم است مردم هوشیاری و آرامش خود را حفظ کرده و به شایعات منتشر شده در این خصوص توجهی نکنند. پیگیری اخبار از منابع رسمی و قابل اطمینان موضوع مهمی است که در چنین شرایطی باید مورد توجه قرار بگیرد. 

به گفته محمودی به محض دریافت گزارش‌های اولیه ازسوی ارزیابان، اطلاعات تکمیلی در مورد این زلزله اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا