علمی و پزشکی

زنگ هشدار به صدا درآمد/ طوفان خورشیدی به سمت زمین می‌آید!

تینا مزدکی_ مرکز پیش بینی آب و هوای فضایی سرویس ملی هواشناسی (SWPC) هشدار طوفان ژئومغناطیسی برای زمین را برای امروز، 3 سپتامبر صادر کرده‌است. با این حال، بعید است که هیچ گونه تهدیدی برای حیات در این زمین ایجاد کند زیرا به عنوان G-1 طبقه بندی شده‌است و انتظار می‌رود یک طوفان ژئومغناطیسی خفیف باشد.

این طوفان به احتمال زیاد باعث نمایش شفق‌های به همراه اختلالات جزئی در شبکه‌های الکتریکی، ناوبری و سیستم‌های ارتباطی می‌شود.

طوفن خورشیدی امروز به زمین برخورد می‌کند!

طوفان ژئومغناطیسی جزئی کلاس G1 در 2 سپتامبر آغاز شد و زمین در جریان پر سرعت خورشیدی قرار گرفت. با این حال، این طوفان با دو پرتاب جرم تاجی (CME) که به زمین نزدیک می شوند، ارتباطی ندارد. یک جرم تاجی در اواخر بعد از ظهر 30 اوت خورشید را ترک کرد و یکی دیگر در 1 سپتامبر پرتاب شد. ورود آن جرم‌های تاجی در 3 سپتامبر می‌تواند طوفان فعلی را تشدید کند و احتمالاً آن را به طوفان دسته G2 برساند.

خروج جرم تاجی (CMEs) رانده بزرگ پلاسما و میدان مغناطیسی از تاج خورشید است. آنها می‌توانند میلیاردها تن ماده تاجی را به بیرون پرتاب کنند و میدان مغناطیسی را ایجاد کنند که قوی‌تر از قدرت میدان مغناطیسی بین سیاره‌ای است. CME‌ها با سرعت‌های کمتر از 250 کیلومتر در ثانیه (کیلومتر بر ثانیه) تا نزدیک به 3000 کیلومتر بر ثانیه به سمت بیرون از خورشید حرکت می‌کنند.

منبع: ndtv

بیشتر بخوانید:

گوی‌های پیدا شده در کف اقیانوس منشا زمینی ندارند!/ عکس

جیمزوب کهکشان مارپیچی را در تور انداخت/ عکس

ماهواره «طلوع۳» تحویل سازمان فضایی ایران شد

227227

کارگروه خبری مطالب پزشکی

علم پزشکی همچون پازلی است و هدفم این است که قطعات آن را به گونه‌ای تنظیم کنم که یک تصویر کامل و جذاب از سلامتی برای شما پدید آید. به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، این راهنمایی را با انگیزه و استعداد به شما ارائه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا