اقتصادی

ساخت ۴۵۰۰ واحد مسکن ملی در اندیشه

پس از اتمام مسکن آنلاین در شهر جدید اندیشه، برنامه ساخت ۲۵۰۰ واحد اقدام ملی نیز در این شهر آغاز شده و قرار است ساخت ۲۰۰۰ واحد دیگر تا ابتدای سال آینده آغاز شود.

به گزارش مخبران، در شهر جدید اندیشه در استان تهران مجموعا ۳۰۰۰ واحد مسکن آنلاین اجرا شد که تمامی آنها در سال‌های گذشته افتتاح شد. هم اکنون در این شهر واحد مسکن آنلاین باقی مانده‌ای وجود ندارد.

اوایل سال ۱۳۹۸ و پس از اتمام طرح مسکن آنلاین طرح ساخت حدود ۲۵۰۰ واحد اقدام ملی در این شهر جدید آغاز شد که انتظار می‌رفت تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد. با روی کار آمدن دولت سیزدهم طرح اقدام ملی با نهضت ملی مسکن تلفیق شد.

آن‌طور که مدیرعامل شرکت عمران اندیشه اعلام کرده، ۹۸۱ واحد نهضت ملی مسکن افتتاح شده و ۹۰۰ واحد دیگر نیز که در مراحل پیشرفت فیزیکی مناسبی قرار دارند خردادماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.

از ۲۵۰۰ واحد مذکور ظاهرا ۶۰۰ واحد دیگر به صورت خودمالکی با تعهد ساخت به متقاضیان واگذار شده است. با توجه به محدودیت زمین که در شهر جدید اندیشه وجود داشت، پروژه‌های اجرا شده در این شهر در قالب مشارکت با بخش خصوصی در حال اجراست.

علاوه بر این، طبق اعلام مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه، ۲۰۰۰ واحد جدید نیز در مشارکت با بخش خصوصی تا ابتدای سال آینده آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا