عمومی

سردار بی‌سر به خانه برگشت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، شور و شوف خاص است آه تو دور سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ایام سوگواری می چرخد.

این در حالی است که این شور و شوق بیشتر از هر سال دیگری است زیرا اینجا سرزمین شهداست پرورش دهنده همزمان با ایام سوگواری حسینی میزبان لاله لاله های حسینی است.

عبد همانطور که خداوند وعده داده بود که اگر در راه خدا بجنگید محبوب مردم خواهید شد، پس خدا و محبوب مردم شد. عبدالله اسکندری نیز همین کار را کرد و در راه خدا گام برداشت و در راه خدا شهید شد و مانند نام عبدالله محبوب مردم شد.

حالا بعد از هشت سال بدنش خالی است عبد خدا در وطن آرام می گیرد، اما امشب با آمدن سردار بی سر، غوغایی در شهر برپا شده است.

مردم شهر با سومین معبد اهل بیت(ع)آ) کشیدن ممکن است کشتن آرام نیست چون امشب آمده تا شهرش را ببلعد.

اهل بیت سوم اهل بیت، اهل بیت را بسیار دوست دارند، اما غم حسین(ع)آ) رنگ و بویی دیگر از غم های دنیا دارد و این امام (آ) درگذشت او برای مردم این شهر عزیز و مایه افتخار است.

از روزی که خبر ورود پیکر مطهر سرباز شهید عبدالله اسکندری در سراسر کشور پیچید، شیراز به یکباره دگرگون شد و تمامی راه های منتهی به فرودگاه شیراز آماده پذیرایی از شهدای پنج میلیونی شیراز شدند.

در اولین روزهای خرداد ماه ۱۳۹۸ تصویری از آنلاین نیزه این شهید والامقام به دست داعش در سوریه در فضای مجازی دست به دست شد و این تصاویر بار دیگر همگان را به یاد روز کربلا و عاشورا انداخت.

شهید عبدالله اسکندری در تمام هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها حضور داشت و از یارانش بود. رفقا سردار جاویدالاطهر حاج احمد متوسلیان بود.

در عملیات‌های خیبر، بدر، والفجر 8، کربلای 1، 3، 4، 5 و 8، والفجر 10 و بیت شرکت کرد. المقدس 4 نفر حضور داشتند.

از دیگر مسئولیت های وی می توان به فرماندهی تیپ 46 امام هادی، فرماندهی مهندسی تیپ 42 خادر و فرماندهی مهندسی رزمی جبهه مقاومت اشاره کرد.

وی در اواخر دهه 80 تا اوایل دهه 90 مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران شیراز را بر عهده داشت.

سردار اسکندری پس از بازنشستگی به لبیک به دستور رهبری و پاسداشت حرم اهل بیتآ) او به سوریه رفت و در روزهای اول خرداد در حلب به اسارت گروه اوباش درآمد اجناد الشام این گروه تروریستی تکفیری سر او را برید و به نیزه زد.

پیکر بی سر سردار امشب در میان استقبال پرشور مردم وارد فرودگاه شیراز شد.

پیر و جوان، زن و مرد، پیر و جوان و همه افسران پس از سال‌ها به استقبال ژنرال بی‌سر آمدند.

دکمه بازگشت به بالا