سرقت ۵۰ میلیاردی مستخدم زن از خانه‌ای در شهرک غرب

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی که ۵۰ میلیارد ریال ارز خارجی را از خانه‌ای در شهرک غرب تهران سرقت کرده بود، خبر داد.

به گزارش مخبران، سرهنگ محمد معظمی گودرزی دراین‌باره گفت: تیرماه امسال ودرپی وقوع سرقت از منزل مسکونی در محدوده شهرک غرب تهران، رسیدگی به موضوع در دستورکار تیمی از ماموران کلانتری ۱۳۴ پلیس پیشگیری تهران بزرگ قرار گرفت و با توجه به اهمیت موضوع، عوامل این یگان وارد عمل شدند. ماموران با حضور در منزل مسکونی شاکی متوجه شدند که سرقت داخلی بوده و در همین راستا نیز اقدام به انجام تحقیقات میدانی و پالایش فیلم‌های دوربین‌های مداربسته کردند.  

وی با بیان اینکه در جریان تحقیقات ماموران مشخص شد که سارق منزل، خدمتکار ساختمان است، گفت: این فرد با جلب اعتماد صاحبخانه اقدام به کش‌روی و سرقت اموال از خانه کرده بود. با کسب این اطلاعات تیم عملیات کلانتری در گام بعدی با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده در سیزدهم تیر ماه سال جاری مخفیگاه متهم را در کمتر از ۴۸ ساعت شناسایی و پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی، روز گذشته راهی مخفیگاه متهم شده و او را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.  

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انجام بازرسی از مخفیگاه متهم گفت:‌ماموران در بررسی‌های اولیه از محل اختفای متهم، اموال به سرقت رفته شامل  دلار و یورو به ارزش ۵۰ میلیارد ریال را کشف و ضبط کردند.

معظمی گودزری با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: متهم پس از انتقال به کلانتری شهرک غرب در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت اماکن خصوصی اعتراف و انگیزه خود را تامین نیاز های مالی، اعلام کرد. این فرد از مدتی قبل به عنوان خدمتکار در این خانه مشغول به کار شده و پس از جلب اعتماد صاحبخانه دست به سرقت زده بود.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده، اظهارکرد:‌این فرد به همراه پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به این پرونده از مردم خواست که برای انتخاب نیروهای خدماتی حتما از شرکت‌های معتبر و افراد خوشنام بهره‌گرفته و تحت هیچ شرایطی اموال قیمتی و ارزهای خود را در معرض دید و دسترسی آسان قرار ندهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا