عمومی

سفره ساحل‌نشینان خالی از ماهی و میگو/ قیمت آبزیان پر کشید – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان – اسماعیل کشتکار: با گرانی های اخیر، قیمت غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو ثابت نبوده و افزایش چشمگیری داشته و هر روز از دیروز دورتر می شود.

ماهی و میگو یکی از غذاهای اصلی مردم جنوب است و از آنجایی که این شهرها با بنادر و دریا هم مرز هستند، پیش‌بینی می‌شود قیمت غذاهای دریایی ارزان‌تر باشد.

ورود ماهی فروشان به بازار، قدرت خرید شهروندان را نسبت به ماه های گذشته کاهش داده و به وضوح قابل مشاهده است و گرانی عامل اصلی ناتوانی مردم در خرید است.

افزایش قیمت ماهی در تابستان

هر ساله با شروع گرمای آفتاب، کمبود ماهی در بازار وجود دارد و این کمبود باعث افزایش قیمت ماهی نیز شده است. تقریباً از اواسط تیرماه تا اواسط مرداد ماه صید ماهی در بنادر استان بوشهر به مدت یک ماه ممنوع می شود و این بسته شدن دریا باعث افزایش قیمت آبزیان می شود.

سفره ساحل نشینان خالی از ماهی و میگو/ قیمت آبزیان افزایش یافت

اما از 15 آگوست ماهیگیری در دریای آزاد و لنج ها و قایق ها برای صید میگو و ماهی برای امرار معاش پس از یک ماه استراحت به دریا می روند.

برای صید ماهی و میگو، چه قایق و چه، مجوز دریایی لازم است لنگ دارای مجوز ماهیگیری ماهیگیران سه تا چهار روز را با لنج سپری می کنند و قایقران یک شبانه روز را به ماهیگیری در دریا می گذراند.

میگو از 110 تا 450 هزار تومان

همه ساله در فصل میگو، بازار ماهی فروشان همواره با استقبال خوبی برای خرید ماهی و میگو مواجه می شود، اما قیمت بالا و کیفیت نامناسب در مقایسه با قیمت بالای این محصول آبزی مفید و سالم، همواره باعث عدم استقبال مردم از آن شده است.

در حال حاضر قیمت میگو در بازار از 110 هزار تومان (متوسط) و 250 هزار تومان و شاه میگو تا 450 هزار تومان قیمت دارد. همچنین هزینه تمیز کردن هر کیلو میگو بین 10 تا 20 هزار تومان است.

سفره ساحل نشینان خالی از ماهی و میگو/ قیمت آبزیان افزایش یافت

قلیه میگو، میگو سرخ شده، پخت و پز میگو، سوپ میگو و میگو برنج غذاهای خوشمزه ای هستند آه تو از این آب دریا برای پخت و پز استفاده می شود.

هزینه های ماهیگیری افزایش یافت

یداله چشم جهان فروش میگو گفت: افزایش قیمت میگو به دلیل یخ، غذای ملوانان، قیمت سوخت لنج ها و قایق ها، استهلاک کشتی ها و گرانی تجهیزات صید است. ، و افزایش قیمت کالاها.

مهدی قادری یک صیاد ماهی و میگو گفت: ماهیگیری و دریانوردی کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است. در گرما و سرما باید کیلومترها سوخت مصرف کرد تا به محل مورد نظر برای صید ماهی و میگو رسید.

وی گفت: صیادان مثل گذشته رونق و سودآوری ندارند، به قیمت امروز قیمت ماهی و میگو قطعا از سایر کالاها بالاتر است.

افزایش قیمت باعث کاهش مقدار خرید شد

علی حدری شهروند گناوهی گفت: قیمت میگو نسبت به سال گذشته افزایش زیادی داشته است.

وی افزود: سال گذشته میگوی سایز متوسط ​​را 120 هزار تومان می خریدیم اما امسال همین میگو 220 هزار تومان فروخته می شد.

سفره ساحل نشینان خالی از ماهی و میگو/ قیمت آبزیان افزایش یافت

میزها مملو از ماهی و میگو است

محمدامین رحیمی یکی دیگر از شهروندان گناوه آه تو این بار وی گفت: گرانی ماهی و میگو باعث شده تا حجم خرید شهروندان بسیار پایین باشد.

رحیمی گفت: ماهی و میگو در رژیم غذایی ما کم شده و شاید هفته ای یک بار آن را بخریم و بپزیم.

البته صید ماهی و میگو یکی از سخت ترین شغل هاست و با گرمای طاقت فرسای تابستان و سرمای طاقت فرسا زمستان و طوفان و امواج دریا واقعا کار سخت و دشواری است که هرکسی نمی تواند آن را انجام دهد. . .

دکمه بازگشت به بالا