ورزشی

سلطانی فر: خانه های روستایی در دولت تدبیر و امید رشد ۷ برابری داشته است

فضر با اعلام خبر افتتاح بیش از 90 زمین فوتبال مصنوعی در کشور در سال جاری گفت: در چهار سال گذشته تعداد اماکن ورزشی کشور از 40،000 به 61،000 رسیده است.

به گزارش مخبران و با مراجعه به وزارت ورزش و جوانان ، مسعود سلطانی فر افتتاح استادیوم ورزشی در روستای نوریاب از توابع شهرستان پاوه و همچنین 15 زمین ورزشی و چمن در اسلام آباد غربی را به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرد. امروز با حضور استاندار کرمانشاه و جمعی از مسئولان استانی. فاذر امسال از افتتاح بیش از 90 زمین فوتبال مصنوعی در این دهه در کشور خبر داد و گفت: در سال 2016 تعداد کل مینی فوتبال مصنوعی در کشور 311 مورد بوده که امروز به نزدیک دو هزار مورد رسیده است.

وی اظهار داشت: در پایان دولت تدبیر و امید ، در نظر داریم با انجام پروژه های نیمه وقت تعداد زمین های مینی فوتبال در کشور را به 2500 زمین افزایش دهیم که این رکورد بزرگی است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: پیامدها و پیامدهای این اقدام بزرگ ملی را در بروز استعدادها و خلاقیت جوانان مناطق روستایی و دوردست کشور و باشگاه ها با حضور خود در فوتبال بزرگ می بینیم مرحله.”

وی عدالت در توزیع امکانات و تجهیزات در مناطق روستایی را یکی از سیاست ها و اولویت های دولت دانست و اظهار داشت: تعداد کل خانه های ورزشی روستایی کشور در سال 2016 حدود 700 مورد بود که چهار سال بعد امروز بود.

سلطانی فر تاکید کرد: دولت در این سال ها توانسته است اماکن ورزشی را به مناطق دور افتاده کشور منتقل کند تا مردم این مناطق نیز از این امکانات بهره مند شوند.

وی اظهار داشت: چهار سال پیش تعداد کل اماکن ورزشی کشور شامل مکانهای مورد حمایت وزارتخانه ، سایر مدیران اجرایی و بخش خصوصی کمتر از 40 هزار مکان بود که امروز به 61000 مکان ورزشی رسیده است ، یعنی 21000 مکان ورزشی جدید بیش از چهار سال در کشور ساخته و افتتاح شده است این یک کار عظیم و دشوار است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به موفقیت های مهم دولت در بازی قهرمانی اشاره كرد: “در این دولت تیم ملی فوتبال ایران توانسته است در دو دوره متوالی و در جهان به جام جهانی صعود كند. حتی در مرگ گروه ، جام روسیه. “اما ما در پنج مسابقه جام جهانی نتایج خوبی گرفتیم.

وی گفت: در جام ملت های آسیا بعد از جام جهانی 14 سال بعد توانستیم به مرحله نیمه نهایی صعود کنیم و دو بار در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا به فینال این رویداد رفتیم.

سلطانی فر یادآور شد: در بازیهای المپیک آسیایی 2018 جاکارتا ، کاروان ایران در مجموع 62 مدال کسب کرد که بیشتر آنها پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی با اشاره به موفقیت تیم های ملی مانند فوتسال ، فوتبال ساحلی ، کشتی ، شطرنج ، والیبال ، دو و میدانی ، بسکتبال و غیره اظهار داشت: اگرچه ما تاکنون سهمیه خوبی برای المپیک 2021 دریافت کرده ایم ، اما گسترش تاج نباید مانع ما از گرفتن سهمیه بیشتر

وزیر ورزش و جوانان در خاتمه از تصویب قانون جدید ورزش کشور پس از 42 سال عمر دولت خبر داد و گفت: “در این دولت ما توانسته ایم قانون ورزش کشور را به کمک مجلس.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا