اجتماعی

سنگ‌اندازی‌ بانک‌های خصولتی در مسیر ازدواج/ صدای دبیر شورای هماهنگی بانک‌های گلستان در آمد

مخبران/ گلستان دبیر هیأت هماهنگی بانک های استان گلستان با انتقاد از سنگ اندازی برخی بانک ها در پرداخت وام ازدواج گفت: برخی بانک ها به عمد مشتریان را حذف می کنند تا وام کرز الحسنه چهار درصد را پرداخت نکنند! ”

حسین گدیر عصر امروز در جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانان در استان گلستان اظهار داشت: به گفته وی بنیاد مسکن ترجیح می دهد وام مسکن روستایی و یا در صورت ازدواج تسهیلات رفاهی در منطقه اعطا کند. ، همه مناطق برای ارائه امکانات عمده مهم هستند و حجم پرونده های ما بسیار زیاد است.

وی گفت: در حوزه زایمان از 10 هزار و 552 پرونده معرفی شده به سیستم بانکی استان گلستان یک هزار و 514 مورد منجر به پرداخت تسهیلات شده است. این در حالی است که اخیرا بخشنامه های این پروژه ابلاغ و تحریم شده است. تسهیلات تازه شروع شده است.

دبیر هیأت هماهنگی بانک های استان گلستان با اشاره به آمار تسهیلات قرض الحسنه عروسی در استان گلستان، گفت: آمار سال گذشته نشان می دهد که 43 هزار و 310 مورد وام ازدواج در 14 بانک و مؤسسه عضو کمیسیون معرفی شده است که از این تعداد. 24000 298 توسط شبکه بانکی پرداخت شد.

خدیر درباره ثبت درخواست عروسی از اردیبهشت ماه امسال گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۸۱۵ فقره وام ازدواج معادل ۳۴۴۷ معادل ۲۹ درصد در گلستان معرفی شده است. .

وی از بانک های ملت و صادرات به عنوان یکی از بانک های دارای بیشترین معوقات ازدواج نام برد و افزود: بسیاری از تذکراتی که به این گروه از بانک ها دادیم بی ارزش بود، چرا که برخی بانک ها به دلیل عدم بازپرداخت مشتریان عمداً مشتریان را حذف می کنند. وام کرز الحسنه با نرخ چهار درصد!

دبیر هیأت هماهنگی بانک های گلستان با بیان اینکه متاسفانه برخی بانک ها در وضعیت نابسامانی قرار دارند و بیش از حد روی سودآوری خود تمرکز می کنند، تصریح کرد: 47 پرونده از بانک سپه، 350 پرونده از 792 پرونده، 3231 پرونده از بانک ملت. 731 مورد از بانک مالت و 731 مورد از بانک 641 مورد منجر به پرداخت تسهیلات شده است.

خدیر به آمار زایمان اشاره کرد و افزود: در بانک ملی از یک هزار و 373 درخواست زایمان 403 مورد پرداخت شده است که از این تعداد 970 مورد در نوبت است و هیچ گونه مراجعه یا انصرافی در بانک گزارش نشده است. از 80 مورد پرداخت شده، 31 مورد در انتظار هستند، دو مورد پرداخت نشده است، مابقی ارجاع داده نشده اند و پرونده رو به اتمام است.

این بانک اعلام کرد که MELLOT 503 مورد از 2999 پرونده در بخش تسهیلات زایمان را پرداخت کرده است که از این تعداد 1120 پرونده در حال رسیدگی است. طبق صحبتی که با این مجموعه داشتم، اعلام کردند مشکل خاصی وجود ندارد و در حال انجام آن هستند.

دبیر هیأت هماهنگی بانک های گلستان افزود: بانک تجارت در یک هزار و 824 پرونده، 56 فقره پرداخت، بانک مسکن از 82 پرونده، 36 مورد، بانک رفاه از 277 پرونده، 82 و بانک آنلاین ایران از 259 پرونده، 150 پرونده را پرداخت کرده است. . پنج پرونده پرداخت نشده از سوی بانک صنعت و معدن وجود دارد.

قدیر تاکید کرد: در نشستی با بانک های مختلف در گذشته با حضور استاندار گلستان تاکید شد که بانک ها برای تسهیل ازدواج و تسهیلات باروری و تسهیل این مهم تلاش بیشتری کنند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا