عمومی

سهم ۳۰ درصدی اشتغال بومی‌ها در پارس جنوبی/ نیروی فنی تربیت کنیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عبدالکریم جمیری یکشنبه شب در نشست خبری اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی مبتنی بر فرهنگ دینی مردم است که در مراکز آموزشی و علمی در کنار آموزش علوم مختلف باید توجه بیشتری شود. برای امور فرهنگی، تربیتی و معنوی هزینه شده است اما متأسفانه از این موضوع غفلت شده است.

وی بیان کرد: نعمت های بی شماری از خداوند در کشور داریم، نیازمند آموزش های فنی و حرفه ای هستیم آه تو توسعه و سرمایه گذاری مناسب برای رونق زندگی و شغل مردم. باید اقدامات بیشتری برای جبران تاخیر انجام دهیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در شورای اسلامی گفت: بیش از هر جای کشور به تکنسین و دستیار نیاز داریم. صبح تحقق سهم اشتغال 50 درصدی نیروهای بومی در عسلویه و پارس جنوبی چون امکان پذیر نبود. صبح ما نیروی کار را متناسب با نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی آموزش خواهیم داد و حداکثر 30 درصد نیروی کار بومی را استخدام خواهیم کرد. وجود دارد. یک تکنسین نباید پنج مهندس تربیت کند.

وی ادامه داد: در طرح توسعه نیروگاه اتمی بوشهر باید به فکر آموزش کارگران با توجه به نیاز صنعت هسته ای باشیم، نیازی به تامین انرژی غیربومی نیست، برای سرمایه گذاران به صرفه تر است. با استفاده از توان محلی بارها این موضوع را به گوش مسئولان مراکز فنی و حرفه ای رسانده ام آه تو و آژانس انرژی اتمی هشدار داده است م.

جمیری تاکید کرد: در این استان با این همه منابع خدادادی و راه اندازی صنایع بزرگ نباید بیکاری 12 تا 17 درصدی داشته باشیم چاره کار تربیت نیروی کار با توجه به صنایع و توانمندی های استان است. . .

وی با اشاره به بازدید از دانشکده های فنی پسرانه و دخترانه بوشهر گفت: بیکاری در بین دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای وجود ندارد. آه تو تحصیل کرده وجود دارد یا وجود ندارد، یا خود آنها کارآفرین هستند وجود دارد یا می تواند وجود دارد باید در صنعت جذب شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم با بیان اینکه باید مشکلات خود را شناسایی و اولویت بندی کنیم و برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم، گفت: کم اهمیت وی برای انجام درست این کار گفت: با جان و دل آماده استفاده از همه ظرفیت ها در مجلس، وزارت علوم و دانشگاه فنی و حرفه ای هستم. آه تو کشور برای حل مشکلات مراکز و دانشکده های فنی و حرفه ای وجود دارد آه تو جهت استفاده در استان

دکمه بازگشت به بالا