عمومی

سیاست های غلط موجب ایجاد بحران آب در چهارمحال وبختیاری شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام امیرقلی ظفری عصر چهارشنبه در نشست تخصصی مدیران چهارمحال و باکتیاری که با حضور روسای بنیاد دوماریتا برگزار شد، گفت: شهرستان بروجن در محل تلاقی فلات مرکزی قرار دارد. استان های جنوبی و جنوب غربی: این شهرستان دارای موقعیت استراتژیک می باشد.

وی خاطرنشان کرد: 40 درصد صنایع چهارمحال و بختیاری در بروجن مستقر است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه 10 درصد کشور آب تولید می کنند، گفت: سیاست های نادرست به معضل بحران آب در استان دامن زده است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: به دلیل تغییر اقلیم و خشکسالی مداوم در استان، تغییر مدل کشاورزی و توسعه کشاورزی گلخانه ای ضروری است.

بوروگن توانایی راه اندازی نیروگاه خورشیدی را دارد

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان زیاد است، بیان کرد: بسیاری از مردم به دلیل نبود شغل به استان های دیگر در چهارمحال و بختیاری مهاجرت می کنند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی به پایین بودن میانگین درآمد مردم استان اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در این منطقه موجب رونق اقتصادی در بخش های مختلف می شود.

حجت‌الاسلام ظفری با بیان اینکه شهرستان بروزن پتانسیل راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی را دارد، گفت: برای راه‌اندازی این نیروگاه باید سرمایه‌گذارانی مانند بنیاد وارد میدان شوند.

وی با بیان اینکه پتانسیل رشد گیاهان دارویی در شهرستان بوروگن وجود دارد گفت: با راه اندازی یک گیاه دارویی در منطقه می توان نرخ بیکاری را کاهش داد و رونق اقتصادی را در جامعه ایجاد کرد.

دکمه بازگشت به بالا