سیستم دفاعی جدید جنگنده‌ اف ۱۶

با پیشرفت ابزارهای الکترونیکی در تجهیزات نظامی، نوع جدیدی از جنگ‌افزارها به‌وجود آمده است که کشورها باید جنگنده‌های خود را در برابر آن‌ها مقاوم کنند. حتی اگر کوچک‌ترین شک و تردیدی درباره به‌کارگیری این تجهیزات در جنگ‌ها وجود داشت، جنگ میان روسیه و اوکراین نشان داد که این ابزارها می‌توانند کاربردهای متنوعی داشته باشند.

سیستم دفاعی جنگ الکترونیک برای جنگنده F-16

طبق بیانیه نورثروپ گرامن، IVEWS یک سیستم کاملاً دیجیتال مبتنی بر طراحی سیستم‌های باز و ماژولار است. معماری گیرنده IVEWS پیشرفت‌های زیادی داشته است که منجر به بهبود چشمگیر عملکرد کلی آن نسبت به سیستم‌های قبلی‌اش می‌شود.

سیستمی که نورثروپ گرامن آزمایش کرده است، فرکانس گسترش‌یافته، پوشش فضایی کامل و پاسخ‌های سریع را فراهم می‌کند. این کمپانی همچنین به سیستم خود قابلیت‌هایی مانند تقویت‌کننده توان پهن‌باند بسیار کارآمد و مدولاسیون‌های تطبیقی که برای اهداف مقابله‌ای برای تشخیص، شناسایی و شکست آخرین نسل از سنسورها و سلاح‌ها طراحی شده، اضافه کرده است.

نورثروپ گرامن برای آزمایش کارآمدی و اثربخشی سیستم خود از سیستم LIVE نیروی هوایی آمریکا استفاده کرده؛ سیستمی که در یک شبیه‌ساز رادار تهدید مستقیم فرکانس رادیویی حلقه بسته قرار دارد. این پلتفرم می‌تواند سیگنال‌ها را به‌گونه‌ای به IVEWS بفرستند که یک حمله جنگ الکترونیک را در محیط‌های واقعی شبیه‌سازی می‌کند.

در آزمایش‌ها، سیستم IVEWS توانسته است عملکرد بسیار موفقی داشته باشد و با تهدیدات رادیویی مدرن مقابله کند. قرار است این سیستم روی نسل کنونی و قبلی جنگنده F-16 نیروی هوایی ایالات‌متحده نصب شود.

۵۸۵۸

دکمه بازگشت به بالا