بین الملل

شهادت جوان فلسطینی/ درگیری مقاومت با نظامیان اشغالگر در غرب جنین

منابع خبری فلسطین از شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در شهر جنین خبر دادند.

به گزارش مخبران، خبرگزاری فلسطینی «سما» در این باره اعلام کرد که «عزالدین کنعان»، جوان ۲۰ ساله فلسطینی جمعه شب به شهادت رسید.

طبق این گزارش، عزالدین کنعان در جریان حمله سوم ژوئیه نظامیان رژیم صهیونیستی به شهر و اردوگاه جنین توسط تک‌تیرانداز این رژیم مورد اصابت گلوله از ناحیه سر قرار گرفته بود و درپی این جراحت وارد شده به شهادت رسید.

خبرگزاری سما اعلام کرد که مراسم تشییع این شهید فلسطینی امروز (شنبه) پس از نماز ظهر برگزار می‌شود.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سوم ژوئیه یک حمله همه‌جانبه را به جنین آغاز کرد که دو روز به طول انجامید و سرانجام اشغالگران ناگزیر به عقب‌نشینی کامل از شهر جنین و اردوگاه آوارگان آن شدند.

در این جنایت دو روزه ۱۲ فلسطینی شهید و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

این عقب‌نشینی زیر گلوله رزمندگان مقاومت جنین صورت گرفت، چراکه در جریان نبرد، نیروهای مقاومت چند حمله و کمین مرگبار را برای نیروهای اشغالگر تدارک دیدند.

از سوی دیگر، منابع خبری اعلام کردند که صبح امروز نظامیان رژیم صهیونیستی به روستای «کفرذان» در غرب جنین یورش برده و دو برادر را بازداشت کردند.

روزنامه العربی الجدید درباره جزئیات این اقدام صهیونیست‌ها اعلام کرده است که آنها به خانه شیخ «یحیی مساد» یورش برده علاوه بر به هم ریختن اثاثیه آن دو پسرش «عبدالله» و «عبد العزیز» را بازداشت کردند.

طبق این گزارش، در این یورش نیروهای مقاومت فلسطین نیز وارد عمل شده و درگیری شدیدی میان آنها و نظامیان اشغالگر درگرفت.

همچنین منابع خبری اعلام کردند که صهیونیست‌ها جمعه شب به شهرک «تقوع» در «بیت لحم» واقع در جنوب کرانه باختری یورش برده و با فلسطینی‌ها درگیر شدند.

طبق این گزارش، در جریان این درگیری نیز شماری از شهروندان فلسطینی به دلیل استنشاق گاز اشک‌اور دچار حالت خفگی و مسمومیت شدند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا