عمومی

شهدا سند پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار حسین کازی شامگاه جمعه یادواره 190 شهید بخشدار رحیم آباد و بزرگداشت حماسه 18 دی در مسجد صاحب مسجد. الزمان شهرستانی گفت: برگزاری یادواره شهدا اقدامی شایسته و ضروری برای مرور حماسه هشت ساله نجات مقدس و ایثارگری فرزندان این مرز و بوم برای نسل های آینده است.

شهدا همه معادلات سیاسی آمریکا و جهان را زیر و رو کردند چرا که ما فرهنگ ایثار و شهادت را در انقلاب خود با حماسه هشت سال دفاع مقدس به دنیا صادر کردیم، گفت: شهدای ما نیز تأثیر خود را در جهان اسلام بر جای گذاشتند و در سوریه، عراق و دیگر کشورها روحیه شهادت طلبی در حال گسترش است.

سردار کازی وی گفت: ما انقلاب خود را در جنگ به دنیا صادر کردیم و امروز اثر خون شهدا را در کشورهای منطقه می بینیم.

این فرمانده در دوران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اینکه شهدا کارنامه پرافتخار جمهوری اسلامی ایران هستند خاطرنشان کرد: شهدا با جانفشانی خود عزت، آزادی و استقلال را برای کشور به ارمغان آوردند.

این یادگار دوران دفاع مقدس، طبق روایات، حضرت زهرا اولین کسی بود که یادواره شهدای جنگ احد را در منزل حضرت حمزه برپا کرد.س) گفت: باید از زندگی حضرت زهرا پیروی کنیم.س) بیایید دست به کار شویم و این شهدا را که از نسل عشق هستند درگیر کنیم.

همرزم شهید سلیمانی در دفاع مقدس و جبهه مقاومت با اشاره به رمز و راز و محبوبیت شهید سلیمانی در دل مردم گفت: شهید سلیمانی فرمانده قلب شد و محبوبیت او بیشتر از جمهوری اسلامی است و شباهت های زیادی داریم. در ایران چون شهید سلیمانی به بقای شهدا اعتقاد داشت و شهدا نقش مهمی در زندگی دارند. خاکستر آنها داشتند.

وی با بیان اینکه شهدا زنده هستند و به آخر عمر رسیده اند، گفت: در پیشگاه خدای خود غذا می خورند و اگر کسی چشم و گوش آنها را آلوده به گناه نکرده باشد می توانند شهدا را ببینند.

دکمه بازگشت به بالا