اجتماعی

شهردار تهران زودتر لایحه احیای بافت فرسوده با رویکرد جنوب شهر تهران را ارائه کند

رئیس کمیسیون بهداشت محیط و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بافت خورنده بحرانی جدی برای پایتخت است، خاطرنشان کرد: شهردار تهران باید به زودی لایحه احیای بافت خورنده را ارائه کند. تا جنوب تهران با یک رویکرد امکان پذیر است.

به گزارش مخبران، مهدی پیرهادی وی با بیان اینکه باید به احیای بافت فرسوده برای ارتقای کیفیت زندگی و سلامت جسمی و روانی شهروندان توجه جدی شود گفت: بافت احیا کننده در توسعه و بهبود مشکلات زیست محیطی شهر تهران موثر است.

وی ادامه داد: پیشگیری از بحران قطعا باید از سوی برنامه ریزان و شهردار تهران جدی گرفته شود چرا که آسیب های احتمالی بحران هایی مانند سیل و زلزله را به حداقل می رسانیم و مدیریت را در مواقع بحران آسان می کنیم. برنامه ریزی برای جلوگیری از این گونه بحران ها بدون کاهش خسارات مالی باعث کاهش تلفات انسانی می شود که بسیار مهم است.

پیرهادی گفت: شهردار تهران هر چه سریعتر لایحه احیای بافت خورنده را به شورای شهر ارائه کند.

رئیس کمیسیون بهداشت محیط و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه احیای بافت فرسوده در محور جنوبی خیابان انقلاب اسلامی باید در دستور کار شهردار تهران باشد، تاکید کرده‌ام. این موضوع باید چندین بار برای ارائه و تصویب ساختمان های صحن شورا در محدوده زیر محور خیابان انقلاب ارسال شود و بدین ترتیب فاز جدیدی از نوسازی طرح قدیم در پایتخت به اجرا گذاشته شود.

پیرهادی درباره لزوم نگاه به طراحی فرسایش در نقاط مختلف پایتخت گفت: سرمایه گذاران مسکن در پایتخت عموماً علاقه مند به سرمایه گذاری در شمال تهران هستند و در عین حال بر طراحی جنوبی تهران نیز تمرکز دارند. طرح بدون فرسایش معمولاً در این مناطق قرار دارد.

این اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بافت خورنده بحرانی جدی برای پایتخت است، گفت: نیاز به برنامه ریزی پیشگیرانه است در غیر این صورت بحران های احتمالی در تهران آسیب های جبران ناپذیری به شهر وارد می کند. و شهروندانش..

وی با تاکید بر فرسودگی محور جنوبی خیابان انقلاب گفت: شهردار تهران باید در اسرع وقت تسهیلات و بسته های تشویقی مناسب را ارائه و از طریق مراجع ذی صلاح تغییراتی را در قوانین شهرسازی اعمال کند تا شهروندان بتوانند طراحی ساختمان را احیا کنند. محوطه.” تشویق کنید و اقدام لازم را انجام دهید.

پیرهادی در پایان خاطرنشان کرد: تجربه چندین سال گذشته نشان داده است که بی توجهی به بافت های خورنده و نداشتن بسته های تشویقی در زمینه بافت ساینده منجر به نگهداری و نوسازی این بافت ها نمی شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا