اجتماعی

شکل‌گیری و تحول نظام ملی نوآوری از بازار آغاز می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مخبران؛ روح الله دهقانی معاون اجرایی علمی و فناوری ریاست جمهوری در سومین نشست و نمایشگاه شرکت های دانش بنیان که در خراسان رضوی برگزار شد، بازار را بزرگترین نیاز در نظام ملی نوآوری کشور و ارتقای اقتصاد دانش بنیان دانست. وی افزود: بزرگترین نیاز امروز تنها شرکت های دانش بنیان نیست، بلکه اقتصاد دانش بنیان استفاده از بازارهای بالقوه موجود است و به پیوند خلاقیت، نوآوری و فناوری این شرکت ها به صنعت کمک می کند. و بازار

وی با بیان اینکه لازم است تمامی ادارات تاثیرگذار مسیر حرکت کارکنان اکوسیستم فناوری و نوآوری را هموار کنند، ادامه داد: بودجه معاونت علمی و فناوری، کلید باز شدن باب فناوری در کشور است. و یک اکوسیستم نوآوری که جای خود را به بزرگترین سرمایه استان، جوانان خلاق و تحصیل کرده ای داد که می توانند تغییر ایجاد کنند.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه نظام نوآوری تحول آفرین در کشور از بازار شروع می شود و به بلوغ می رسد، ادامه داد: نظام نوآوری باید انقلابی انقلابی داشته باشد و مسیر خود را از بازار آغاز کند.

روح الله دهقانی فیروزآبادی

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آستان قدس رضوی را یک سرمایه ملی، اسلامی و معنوی دانست و گفت: حمایت آستان قدس رضوی از شرکت های دانش بنیان حرکتی نمادین و تحول آفرین است و اگر بتوانیم فرهنگ سرمایه گذاری خیریه را ترویج کنیم، این کار را انجام خواهیم داد. در بخش دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان رشد جدی داشته باشیم، شاهد خواهیم بود.

راه اندازی مرکز اقتصاد دانش بنیان در استان خراسان رضوی

در این رویداد یعقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی تلاش کرد تا با کمک این شرکت ها در قالب اردوی دانش بنیان مشکلات استان و کشور را حل کند اما با کمک این شرکت ها از شرکت های دانش بنیان حمایت کرد. شرکت ها، این کمپ با تمرکز بر هماهنگی و هم افزایی، تمرکز بر قابلیت های ویژه است تا بتوانیم از تمامی امکانات موجود استفاده کنیم، قابلیت ها و توانایی ها را بتوان شمارش کرد و با کمک این توانایی ها مشکلات را حل کرد.

وی سرمایه انسانی خلاق و توانمندی های مادی بخش خصوصی را یکی از نقاط قوت استان خراسان رضوی دانست و گفت: این اردو با تلفیق این سرمایه ها با صنایع و بخش های فعال موجود سعی در یافتن و ارائه مشکلات و مسائل دارد. ابتدا و سپس برای کمک به شرکت های فعال در آن زمینه خاص.

رفع مشکلات بزرگ کشور با استقرار اقتصاد دانش بنیان

ملک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به حمایت از اقتصاد دانش بنیان برای حل مشکلات اساسی کشور خاطرنشان کرد: بسیاری از گره های صنعت معدن و پتروشیمی و سایر حوزه ها مورد توجه اندیشمندان، صاحب نظران و دانش بنیان قرار خواهد گرفت. فعالان مستقر در استان خراسان رضوی. اگر مانند بسیاری از دغدغه‌های موجود در این کشور، بخش دانش‌بنیان صرفاً لبیک باشد، مشکلات موجود پابرجاست و باید در راستای حمایت از این اقتصاد گامی اساسی برداشت.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نقش اقتصاد دانش بنیان را به عنوان بخشی تحول آفرین برای رهایی اقتصاد کشور از مشکلات برشمرد و گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم مردم نگاه جدیدی به اقتصاد دانش بنیان بوده است. گرفته شده و استان خراسان رضوی آماده است. در این زمینه انقلابی است. امسال دانش پژوهان استان تصمیم گرفته اند یک اتفاق شاد را رقم بزنند. این فعالان آماده حل چالش های کشور از هر سطحی هستند.

مشعل هوشمند ساخت ایران رونمایی شد

مشعل های صنعتی مدولار ساخت ایران با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و قائم مقام تولیت آستان کد رضوی رونمایی شد، این مشعل های هوشمند دارای قابلیت هایی از جمله بهینه سازی مصرف سوخت به همراه کنترل خودکار نسبت سوخت و هوا هستند. تا 30% و کنترل مشعل تا 5 زون مستقل دارد.

محصول ایران

این محصول ساخت ایران توسط شرکت دانش بنیان ایمن انرژی و با پشتیبانی صنایع پیشرفته رضوی ساخته و اجرا می شود.

به همین مناسبت نمایشگاهی با حضور 30 ​​شرکت دانش بنیان ذیصلاح مستقر در استان خراسان رضوی برپا شد که از این تعداد 10 شرکت تحت حمایت آستان قدس رضوی بودند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا