علمی و پزشکیمطالب برتر

عوارض استفاده از اسکراب بعد از بند انداختن صورت

افرادی که پوست خشکی دارند. ممکن است با عوارض اسکراب مواجه گردند. این عوارض زمانی شدیدتر می گردد که پس از استفاده از اسکراب از مرطوب کننده و آبرسان استفاده نشود. همچنین این افراد در نظر داشته باشند که همیشه  از اسکراب های ملایم و مخصوص پوست خود استفاده کنند.بعد از اسکراب، پوست صورت نازک تر و حساس تر می گردد. اگر از پوستی که اخیرا لایه برداری یا اسکراب بر روی آن انجام گرفته است مراقبت صورت نگیرد ممکن است بر اثر برخورد پرتوهای نور خورشید بر آن، دچار لک و تیرگی هایی گردد. بنابراین برای پیشگیری از عوارض اسکراب، استفاده از ضد آفتاب را هرگز فراموش نکنید.

آیا بند انداختن عوارضی برای پوست دارد؟

سوزش و التهاب

گاهی اوقات پیش می آید که بر اثر اعمال ماسک اسکراب صورت و بدن لاکچری کوین روی پوستتان، دچار قرمزی، سوزش و التهاب پوستی گردیده اید. این اتفاق میتواند دو علت داشته باشد

  1. ممکن است اسکرابی که انتخاب کرده اید با پوستتان سازگاری نداشته است.
  2. امکان دارد  زمان زیادی،  مواد اسکراب را در پوستتان نگه داشته اید.

در نهایت برای نداشتن عارضه ی سوزش و التهاب دو احتمال ذکر شده را در هنگام استفاده از اسکراب حتما در نظر داشته باشید.

 تشدید جوش

یکی از عوارض اسکراب، می تواند زیاد شدن جوش هم باشد. گاهی اوقات افرادی که پوستشان دارای جوش و آکنه است نیز هوس می کنند از اسکراب استفاده کنند. اما به جای بهتر شدن پوستشان، مشاهده می کنند تعداد آکنه ها بیشتر گردیده است. پیشنهاد ما این است که ابتدا به  ها صورتتان بپردازید و بعد از تکمیل درمان آن،  سراغ استفاده از اسکراب بروید.

پوسته پوسته شدن

بعد از اسکراب، لایه های سطحی پوست ساییده میشوند. در اثر سایش نیز پوست به حالت پوسته پوسته شدن در می آید . این هم یکی از عوارض اسکراب است. اگر از مرطوب کننده و آبرسان مخصوص پوستتان استفاده نکنید اوضاع پوستتان بدتر از آن هم می گردد.

 ضررهای اسکراب متوجه چه کسانی است؟

حال که با عوارض اسکراب آشنا شدیم می خواهیم بدانیم که چه کسانی نباید از اسکراب استفاده کنند. از نظر کارشناسان شادی بیوتی بهتر است افراد زیر در استفاده از اسکراب احتیاط کنند.

افرادی که دارای آکنه، زگیل، تبخال، اگزما، روزاسه هستند

این نوع از بیماری های پوستی حاصل بروز عفونت و باکتری ها در سطح پوست هستند. حال شما فرض کنید عفونت موجود در سطح پوست را بوسیله ی اسکراب سایش دهیم. از نظر شما چه اتفاقی می افتد؟ بله درست حدس زدید اسکراب سبب گسترش باکتری ها و قارچ های حاصل از آسیب های پوستی می گردد.

افرادی که به تازگی پوستشان را اپیلاسیون کرده اند

پوست در اثر اپیلاسیون نازک و تحریک پذیر می گردد. بهتر است بلااسکراب و لایه برداری یکی از روشهایی است که در صنعت سلامت زیبایی و پوست و مو استفاده می شود. بسیاری از بانوان و جمعی از آقایان این روزها به شفافیت و زیبایی پوست خود اهمیت فراوانی می دهند.

پوست شما این روزها در معرض عوامل مختلفی چون نور خورشید، آلودگی هوا و دیگر عوامل محیطی ممکن است شفافیت خود را از دست بدهد و رو به کدری برود. در این مقاله با ما در موسسه همراه باشید تا شما عزیزان را در خصوص سوال ” ” بیشتر راهنمایی کنیم.

آیا اسکراب و لایه برداری ضرر دارد؟

روش های بسیاری برای شفاف سازی پوست وجود دارد که از این روشها می‌توان به اسکراب و اشاره کرد. به طور کلی باید بگویم که در اسکراب کردن لایه از پوست با استفاده از ذرات ریز و درشت موجود در ترکیبات اسکراب ساییده شده و پوست شما شفاف می شود. اسکراب را می‌توان متداولترین روش لایه برداری پوست و جوانسازی و شاداب سازی پوست دانست.

به طور کلی باید بگوییم که اسکراب و لایه برداری پوست اگر به صورت متداول و منطقی و تحقیق انجام شود هیچ ضرری نخواهد داشت اما اگر شما خود سرانه نسبت به اسکراب و لایه برداری پوست خود بدون در نظر گرفتن نوع پوست و مقدار مورد نیاز از ماده اسکراپ اقدام کنید می بایست منتظر عوارض و پیامدهای منفی کرده خود باشید.

عوارض بخش جدا نشدنی از اسکراب و لایه برداری پوست می باشد اما اگر شما این عمل را زیر نظر پزشک انجام دهید و یا اطلاعات کافی درباره چیستی اسکراب داشته باشید می توانید بسیاری از عوارض و پیامدهای آن را کاهش دهید. در باید بگوییم که این اسکراب ها دانه های ریزی هستند که لایه‌های سطحی پوست شما را بر می دارند و با استفاده از آن می توانید پوست را پاکسازی و شاداب کنید.

اما توجه داشته باشید که اگر اسکراب و لایه برداری پوست شما طبق اصول و قوانین آن نباشد باید منتظر باشید که ضررهای اسکراب دامن‌ گیر پوست شما شود. بیایید چند از مهمترین عوارض اسکراب و لایه برداری پوست بدون توجه به قواعد و قوانین را بررسی کنیم:

  • خشک شدن پوست
  • به وجود آمدن لکه های پوستی
  • تشدید جوش و پوسته پوسته شدن پوست صورت شما

از عوارض رایج اسکراب و لایه برداری بدون قواعد و قوانین میباشد.

مزایا و عوارض استفاده از اسکراب و لایه بردار

خشک شدن پوست در صورت استفاده از اسکراب و لایه برداری

خشک شدن پوست برای افرادی که پوست صورت آنها خشک می باشد از عوارض اسکراب و لایه برداری است. اگر این افراد پس از اسکراب و لایه برداری از مرطوب کننده ها و آبرسان ها استفاده نکنند خشکی پوست صورت آنها دو چندان خواهد شد پیشنهاد می کنیم این افراد از اسکراب های ملایم و مخصوص به پوست خشک استفاده کنند. سایه لاکچری کوین ، یک سایه پودری مات است که از کیفیت بالایی برخوردار است. این محصول در چهار پالت رنگی طبیعی و جذاب، زیبایی آرایش چشمان شما را تضمین خواهد کرد

لکه های پوستی از عوارض اسکراب و لایه برداری

بسیاری از افرادی که به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا اسکراب و لایه برداری ضرر دارد؟ یاخیر دچار عارضه لکه های پوستی پس از استفاده از اسکراب شدند. هنگامی که شما از اسکراب لایه بردار استفاده می کنید پوست صورت شما نازک تر و حساس تر شده است. بنابراین می بایست تا زمانی از برخورد مستقیم نور خورشید و یا اشیا و اجسام به پوست صورت خود خودداری کنید. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از این عارضه حتما از پس از اسکراب و لایه برداری استفاده کنید.

تشدید جوش های صورت از عوارض اسکراب

یکی از عوارض اسکراب و لایه برداری می تواند زیاد شدن جوش های صورت باشد. در برخی از موارد دیده شده است افرادی که صورت آنها دارای جوش های بسیار زیادی هست نیز به فکر استفاده از اسکراب و لایه بردار می‌افتند و پس از استفاده از اسکراب لایه بردار نه‌تنها جوش های صورت تان را از بین نمی رود بلکه با تشدید جوش صورت مواجه می شوند. پیشنهاد می کنیم ابتدا با سایر روش های زیبایی پوست جوش ها و آکنه های صورت خود را از بین ببرید و در ادامه به سراغ این درمان بیاید.

پوست پوست شدن از عوارض اسکراب

اسکراب ها پس از اینکه بر روی صورت شما قرار بگیرند پوست صورت شما را دچار فرسایش می کند و هم این سایت در صورتی که از استفاده نشود می‌تواند موجب پوست پوست شدن صورت شود.

عوارض احتمالی استفاده از اسکراب

چه کسانی نباید اسکراب کنند؟

اگر به تازگی اپیلاسیون کرده اید هرگز از اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید پوست اپیلاسیون شده به تازگی نازک و تحریک پذیر شده است بنابراین بهتر از اسکراب یک ماده ساینده است استفاده نکنید تا از عوارض اسکراب در امان بمانید. اگر مستعد جوش هستید از اسکراب و لایه بردار استفاده نکنید اگر در صورت خود جوش های بسیاری دارید

و یا اگر بعد از بند انداختن و اصلاح صورت شما تحریک پذیر است و جوش می‌زنید هرگز از اسکراب استفاده نکنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که قبل از بلوغ از اعمال لایه های اسکراب و مواد لایه بر استفاده نکنید.فاصله پس از اپیلاسیون سراغ اسکراب نروید. تا از عوارض اسکراب در امان بمانید. رژ لاکچری کوین به علت فاقد سرب بودن ،ضد آب و گیاهی بودن مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

 

دکمه بازگشت به بالا