علمی و پزشکی

عکس| جزئیات بیشتر صفحه نمایش گلکسی s23

شب گذشته، سامسونگ در رویداد گلکسی آنپکد سری گلکسی اس ۲۳ را رونمایی کرد. با اینکه مدل پایه و پلاس گلکسی اس ۲۳ هنوز کاملاً تخت هستند، گلکسی اس ۲۳ اولترا صفحه‌نمایش خمیده دارد.

تا جایی که به‌خاطر می‌آوریم، سامسونگ گوشی‌هایی با صفحه‌نمایش خمیده عرضه می‌کند. بااین‌حال، وقتی این شرکت سری گلکسی اس ۲۰ را رونمایی کرد، این روند تغییر پیدا کرد؛ زیرا صفحه‌نمایش‌های خمیده کمتر در کانون توجه قرار می‌گرفتند. گلکسی اس ۲۲ و گلکسی ۲۲ پلاس به صفحه‌نمایش کاملاً مسطح مجهز بودند؛ اما گلکسی اس ۲۲ اولترا از صفحه‌نمایش خمیده بهره می‌برد که مانند قبل چندان چشم‌نواز نبود.

درحال‌حاضر، سامسونگ این روند را با گلکسی اس ۲۳ اولترا ادامه می‌دهد؛ اما شرکت کره‌ای تصمیم گرفته است انحنا را بیشتر کاهش دهد. این شرکت به ۹to۵Google اعلام کرده است که شیشه‌های منحنی در کناره‌های پرچم‌دار جدید ۳۰ درصد کاهش یافته است.

صفحه‌نمایش ۶٫۸ اینچی گلکسی اس ۲۳ اولترا با لبه‌ی خمیده شارپ‌تر از گلکسی اس ۲۲ اولترا است؛ چراکه این صفحه‌نمایش انحنای ۳۰ درصدی دارد تا سطحی بزرگ‌تر و مسطح‌تر را برای بهترین تجربه‌ی بصری در گوشی هوشمند گلکسی ایجاد کند.

صفحه‌نمایش‌های خمیده خوب به‌نظر می‌رسند؛ اما چند خطر را به‌همراه دارند. برای مثال، صفحه‌نمایش‌های خمیده بیشتر مستعد شکستن هستند و هزینه تعمیر نیز گران‌تر است.

ناگفته نماند اگر از آن دسته افرادی هستید که از محافظ صفحه‌نمایش در گوشی‌های خود استفاده میکنید، پیداکردن محافظ مناسب نیز مسئله‌ی مهمی است؛ چراکه محافظ‌های صفحه‌نمایش خمیده در بحث دوام جزو بدترین‌ها هستند.

روی‌هم‌رفته باید بگوییم که سامسونگ با کاهش انحنای صفحه‌نمایش گلکسی اس ۲۳ اولترا، کار خوبی انجام داده است؛ اما باید دید این موضوع تا چه حد به گوشی‌های هوشمند آینده می‌رسد.

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا